Białystok. 50-lecie Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej 

Białystok. 50-lecie Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej 

Sportowa rywalizacja dla miłośników pływania połączona z dobrą zabawą – w ten sposób Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji uczcił jubileusz 50-lecia obiektu pływackiego przy ul. Włókienniczej 4.

 

We wtorek, 20 czerwca odbyły się Amatorskie Zawody Pływackie z okazji 50. urodzin Pływalni Sportowej. Wystartowały zarówno dzieci jak i dorośli. Najmłodszy uczestnik miał sześć lat, najstarszy – 77 lat. Każdy, niezależnie od wieku, miał takie samo zadanie – jak najszybciej pokonać w wodzie 50 metrów stylem dowolnym. Zawodnikom dzielnie kibicowali rodzina i znajomi, którzy szczelnie wypełnili trybuny nad basenem sportowym.

Na otwarcie zawodów przybył gość specjalny – Krystyna Kapanajko, która kierowała tym obiektem nieprzerwanie przez 28 lat. Kilka ciekawych historii zawodnikom i kibicom opowiedział Andrzej Klimiuk, który w 1973 roku, w nowo otwartej pływalni. pracował jako etatowy ratownik i instruktor pływania.

Do Amatorskich Zawodów Pływackich z okazji 50. urodzin Pływalni Sportowej głosiły się 243 osoby, wielu z nich uczestnicy nauk pływania, które organizuje BOSiR. Największą grupę stanowiły dzieci. Zawody podzielone były na kategorie wiekowe.

Każdy zawodnik po przepłynięciu dwóch długości basenu otrzymał specjalny medal pamiątkowy. Wręczali je Aneta Kochanowicz – kierowniczka Pływalni Sportowej oraz Maciej Skobudziński – kierownik Zespołu Pływalni BOSiR. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych stanęli na podium. Laureaci z I, II i III miejsca otrzymali specjalne puchary i nagrody.

Pomiar czasu odbywał się z wykorzystaniem elektronicznego systemu Omega Timing. Wyniki zawodów dostępne są na stornie internetowej: https://miejskoaktywni.pl/amatorskie-zawody-plywackie-z-okazji-50-urodzin-plywalni-sportowej-1333.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top