Białystok. Alicja Skindzielewska została odwołana ze stanowiska dyrektora szpitala MSWiA

Białystok. Alicja Skindzielewska została odwołana ze stanowiska dyrektora szpitala MSWiA

Alicja Skindzielewska nie jest już dyrektorem szpitala MSWiA w Białymstoku

Ze stanowiska odwołał ją Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński. 

– Pani Alicja Skindzielewska została z dniem 31.01.2024 r. odwołana ze stanowiska dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku. Decyzję ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego wręczył Pani dyrektor wojewoda podlaski Jacek Brzozowki – poinformowała rzeczniczka wojewody Inga Januszko-Manaches.

Alicja Skindzielewska kierowała szpitalem MSWiA od października 2019 roku. Już w marcu następnego roku placówkę przekształcono w szpital jednoimienny w związku z pandemią koronawirusa. Potem szpital jeszcze ponad 20 razy na polecenie wojewody podlaskiego dostosowywał się do różnych form opieki nad pacjentami w związku z pandemią.

W 2019 roku szpital MSWiA odnotował około 6 milionów złotych strat, ostatnie lata kończył z około dwumilionowym zyskiem. Zatrudnionych jest w nim około 700 osób.

Nie wiadomo kto będzie nowym szefem białostockiej placówki. Na razie obowiązki zarządzającego przejął zastępca dyrektora do spraw medycznych.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top