Białystok. Bezpłatna komunikacja miejska w dniach wyborów samorządowych

Białystok. Bezpłatna komunikacja miejska w dniach wyborów samorządowych

W wyborcze niedziele 7 i 21 kwietnia wszyscy pasażerowie będą mogli za darmo korzystać z autobusów komunikacji miejskiej w Białymstoku. W poniedziałek radni przyjęli uchwałę w tej sprawie

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, 21 kwietnia będzie ewentualna druga ich tura.

„Celem uchwały jest ułatwienie dostępu do lokali wyborczych i zapewnienie realizacji przysługującego obywatelom polskim prawa do udziału w głosowaniu” – uzasadniał na sesji projekt uchwały Rady Miasta, dyrektor Białostockiej Komunikacji Miejskiej Bogusław Prokop.

Bezpłatna komunikacja będzie obowiązywać w granicach miasta Białegostoku.

Za przyjęciem uchwały głosowało 24 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu, cztery osoby nie wzięły udziału w głosowaniu.

Podobne rozwiązanie z bezpłatną komunikacją obowiązywało również 15 października 2023 roku, czyli w dniu wyborów parlamentarnych. Wówczas zwolnienie z opłat za przejazd przysługiwało wszystkim pasażerom i obowiązywało na całym obszarze działania Białostockiej Komunikacji Miejskiej, a więc i tych gminach ościennych, gdzie dojeżdżają miejskie autobusy.

Teraz – w związku z wyborami do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – bezpłatne przejazdy 7 i 21 kwietnia będą wprowadzone w granicach miasta Białystok.

Z propozycją wprowadzenia bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w dniu wyborów wystąpił do Rady Miasta prezydent Tadeusz Truskolaski. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top