Białystok. Dobiega końca budowa budynku warsztatów w ZS Nr 16

Białystok. Dobiega końca budowa budynku warsztatów w ZS Nr 16

Zbliża się koniec prac budowlanych związanych z inwestycją w Zespole Szkół Nr 16 przy ul. Zwycięstwa 28 w Białymstoku 

 

Powstaje tam budynek dydaktyczno-praktyczny. Nowy obiekt będzie przeznaczony do prowadzenia zajęć z zakresu ogrodnictwa. Młodzież, w tym z niepełnosprawnościami ruchowymi, zyska komfortowe warunki do nauki.

Inwestycja objęła rozbiórkę istniejącego budynku warsztatów i budowę nowego, jednokondygnacyjnego obiektu spełniającego obowiązujące przepisy przeciwpożarowe, sanitarne i budowlane. Prace są już bardzo zaawansowane, mają zakończyć się w pierwszej połowie września. Koszt robót budowlanych to prawie 2,5 mln zł.

– Inwestycje w miejskich placówkach oświatowych są jednym z naszych priorytetów. Stworzenie komfortowych, bezpiecznych i nowoczesnych obiektów, w których nauka będzie przyjemnością, jest dla Miasta bardzo ważne. To inwestycja w młodych, czyli w naszą przyszłość – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna, będąca częścią Zespołu Szkół Nr 16, kształci młodzież z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego m.in. w zawodzie ogrodnika. Istniejący budynek edukacyjny powstał w 1962 roku i był w złym stanie, niespełniającym warunków technicznych. Nowy budynek dydaktyczny będzie bezpieczny i zostanie wyposażony w urządzenia i instalacje umożliwiające właściwe korzystanie z niego, w tym także przez osoby z ograniczonymi funkcjami ruchowymi. Budynek warsztatowy będzie uzupełnieniem infrastruktury szkoły, będą tam ulokowane m.in. szklarnia, sad czy zagony uprawne.

Projekt budynku w pełnym zakresie uwzględnia obsługę osób niepełnosprawnych, w tym osób z ograniczonymi funkcjami ruchowymi. Przy wejściu głównym przewidziano podjazd dla wózków inwalidzkich. Aby umożliwić bardziej funkcjonalne korzystanie z obiektu podczas zajęć warsztatowych, dodatkowo przewidziano drugie wejście od strony ogrodowej. W budynku znajdzie się jedno pomieszczenie do prowadzenia zajęć dydaktycznych w grupie 16 osób z możliwością podziału na dwie sale, pomieszczenia do praktycznej nauki zawodu, magazynek podręczny. W obiekcie przewidziano pokój nauczycielski, damską i męską szatnię z węzłami sanitarnymi, pomieszczenia gospodarcze, wc ogólnodostępne i dla osób z niepełnosprawnościami. Dla potrzeb efektywnej gospodarki energetycznej na dachu budynku zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top