Białystok. Dwie osoby zatrzymane za przestępstwa narkotykowe, zabezpieczono 17 kg narkotyków

Białystok. Dwie osoby zatrzymane za przestępstwa narkotykowe, zabezpieczono 17 kg narkotyków

Ok. 17 kg narkotyków, głównie marihuanę, znaleźli policjanci u 40-letniego mieszkańca okolic Białegostoku, zlikwidowali też plantację konopi

Czarnorynkową wartość narkotyków szacują na 850 tys. zł. Podejrzany został aresztowany. Do aresztu trafił też jego wspólnik.

Policjanci mieli podejrzenia, że 40-latek zamieszany jest w przestępstwa narkotykowe. W okolicach Białegostoku zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzna jechał z 35-letnim znajomym. Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli w bagażniku dwa plecaki, w których były świeżo ścięte kwiatostany konopi. Okazało się, że pochodzą z nielegalnej plantacji zlokalizowanej przy lesie. Funkcjonariusze doliczyli się tam 26 krzewów konopi, było widać że noszą ślady świeżego cięcia.

Przeszukana została – z wykorzystaniem owczarka belgijskiego szkolonego do wykrywania narkotyków – również posesja należąca do 40-latka. Tam policjanci znaleźli w słoikach, pudełkach i opakowaniach próżniowych ok. 14 kg suszu roślinnego, a także substancję w ciemnym kolorze i grzyby. Był tam też np. namiot z wyposażeniem do suszenia ziela, odczynniki chemiczne i szklane menzurki.

„Wstępne badania narkotestami wykazały, że zabezpieczone środki to marihuana, haszysz i grzybki halucynogenne” – podał w poniedziałek zespół prasowy podlaskiej policji.

Łącznie u tego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli ok. 17 kilogramów narkotyków, z których można byłoby przygotować ok. 17 tys. tzw. porcji dealerskich.

Podobne przeszukanie miało miejsce również w mieszkaniu 35-latka, który był w samochodzie podczas kontroli na drodze. U niego znaleziono niewielką ilość marihuany i grzybów halucynogennych.

Obaj mężczyźni są podejrzani o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i nielegalnej uprawy konopi „innych niż włókniste”. Na wniosek prokuratury, obaj zostali tymczasowo aresztowani. Przy takich zarzutach grozi im do 10 lat więzienia. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top