Białystok. Już wkrótce na Rynku Kościuszki zagości świąteczny jarmark

Białystok. Już wkrótce na Rynku Kościuszki zagości świąteczny jarmark

Już wkrótce centrum Białegostoku rozbłyśnie światełkami, a na Rynku Kościuszki rozgości się świąteczny jarmark. W sobotę, 2 grudnia, prezydent Białegostoku zaprasza mieszkańców miasta na uroczyste otwarcie jarmarku. Tegoroczny jarmark świąteczny będzie trwał do 23 grudnia na Rynku Kościuszki. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

Przyszły weekend w Białymstoku zapowiada się już bardzo świątecznie. W sobotę, 2 grudnia, o godz. 17.00 nastąpi otwarcie jarmarku, a pół godziny później na Rynku Kościuszki rozpocznie się świąteczny koncert Krzysztofa Kiljańskiego. Tego samego dnia o godz. 18.00 przy jarmarku zostanie również otwarte lodowisko o syntetycznej nawierzchni wraz z wypożyczalnią łyżew. Z kolei w niedzielę, 3 grudnia, o godz. 14.00 zacznie się oczekiwanie na Mikołaja, który jak co roku przyjedzie do nas z Rovaniemi, i wspólne kolędowanie. O 16.30 nastąpi uroczyste zapalenie lampek na miejskiej choince.

 

– Tegoroczny jarmark będzie jeszcze większy, bardziej rozświetlony, z większą liczbą atrakcji niż rok temu – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Myślę, że w tym przedświątecznym czasie mieszkańcy naszego miasta znajdą tu coś dla siebie i chętnie będą odwiedzać to miejsce.

W domkach handlowych pojawi się ponad 40 wystawców, prawie dwa razy więcej, niż rok temu. Na Rynku staną nowe, wielkie dekoracje świetlne i ponad 100 choinek. Zostaną tam ustawione dwie karuzele, będą też dwie strefy gastronomiczne z grzańcem i gorącą czekoladą. Nowością – oprócz lodowiska – będzie Białostocki Kalendarz Adwentowy – duża drewniana konstrukcja z 24 skrytkami. Znajdą się w nich drobne niespodzianki i słodkie upominki od sponsorów i patronów poszczególnych okienek. Do wspólnego codziennego otwierania okienek Kalendarza zapraszamy wszystkich mieszkańców.

– Już drugi rok z rzędu nasz jarmark świąteczny wygląda zupełnie inaczej, niż kiedyś. Jako Miasto Białystok postanowiliśmy, że ma on przypominać jarmarki odbywające się w Europie Zachodniej. Ma być miejscem, gdzie nie tylko można zrobić zakupy, ale też miło spędzić czas – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Myślę, że już w ubiegłym roku jarmark podobał się białostoczanom, a w tym roku będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

Wśród atrakcji jarmarku będzie też silent disco na lodzie (8 grudnia) oraz pokaz mistrzów świata w rzeźbie lodowej (15 grudnia). Nie zabraknie też wielu warsztatów i koncertów. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Szamto, a partnerem – Miasto Białystok.

 

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top