Białystok. Kolejne kontrole kierowców taksówek „na aplikację”; są mandaty i kary

Białystok. Kolejne kontrole kierowców taksówek „na aplikację”; są mandaty i kary

Białystok. Kolejne kontrole kierowców taksówek „na aplikację”; są mandaty i kary

Ponad 50 mandatów karnych i kary administracyjne na łączną kwotę 28 tys. zł na taksówkarzy „na aplikację” nałożyli podlascy policjanci i Inspekcja Transportu Drogowego podczas wspólnej akcji kontroli takich kierowców. Skontrolowano ponad 90 aut.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego (ITD) i KAS przeprowadzili w Białymstoku akcję kontroli kierowców zajmujących się przewozem osób „na aplikację”. Sprawdzano m.in. czy kierowcy są trzeźwi, czy mają uprawnienia do kierowania, wymagania licencyjne oraz czy przewóz jest bezpieczny; kontrolowany był również stan techniczny pojazdów i ich wymagane wyposażenie.

 

Jak poinformowała w sobotę podlaska policja w komunikacie, skontrolowano ponad 90 kierowców i ich pojazdów. Ujawniono blisko 90 wykroczeń w ruchu drogowym polegających głównie na niestosowaniu się do obowiązku zapięcia pasów bezpieczeństwa i braku wymaganego wyposażenia.

 

Nałożono w sumie 54 mandaty karne, a w ponad 30 przypadkach zastosowano pouczenie, skierowano też jeden wniosek do sądu. Policja zatrzymała cztery dowody rejestracyjne.

 

Natomiast funkcjonariusze ITD nałożyli cztery kary na łączną kwotę 28 tys. zł za naruszenie wymagań licencyjnych, braku dokumentów oraz braku wymaganych badań lekarskich i psychologicznych. Jak podano w komunikacie, dwie kary nałożono na obywatela Tadżykistanu.

 

Była to kolejna taka akcja służb. W poprzedniej, przeprowadzonej w grudniu ubiegłego roku, policja nałożyła ponad 50 mandatów. W jednym przypadku, kierowcy, który nie miał licencji, badań lekarskich i psychologicznych, ITD wszczęła postępowanie administracyjne, naliczając 16 tys. zł kary.

 

Policja zapowiada, że podobne akcje będą przeprowadzane w przyszłości.(PAP)

 

autorzy: Sylwia Wieczeryńska, Robert Fiłończuk

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top