Białystok. Koniec sezonu BiKeRa

Białystok. Koniec sezonu BiKeRa

Jeszcze tylko dziś (31 października) można korzystać z rowerów miejskich w Białymstoku. Tegoroczny, dziesiąty sezon BiKeRa zakończy się o północy

Od 1 kwietnia miejskie rowery wypożyczono ponad 450,7 tys. razy. Do społeczności BiKeRa dołączyło w tym sezonie ponad 10,7 tys. nowych użytkowników.

W dziesiątym sezonie funkcjonowania systemu BiKeR użytkownicy mieli do dyspozycji 55 stacji na terenie Białegostoku, a także po dwie w Choroszczy, Juchnowcu Kościelnym i Supraślu, oraz trzy w Wasilkowie. W mieście dostępnych było 470 jednośladów standardowych, 50 rowerów wyposażonych w foteliki dla dzieci, oraz 10 rowerów typu tandem i 20 rowerów dziecięcych. Na terenie gmin ościennych włączonych do systemu rowerowego pojawiły się dodatkowe 84 BiKeRy.

W tym roku użytkownicy sieci BiKeR wynajmowali jednoślady przez prawie 140 tysięcy godzin. Najczęściej odwiedzane w tym sezonie stacje to Piłsudskiego/Sienkiewicza, Kaczorowskiego/Wyszyńskiego, Zwierzyniecka/Świerkowa, Składowa/Pogodna i Rynek Kościuszki.

Za zorganizowanie, bieżące zarządzanie i eksploatację sieci BiKeR odpowiadała firma Nextbike Polska. Rowery standardowe, tandemy i rowery dla dzieci można jeszcze dzisiaj (31 października) do północy wypożyczać i zwracać na wszystkich stacjach BiKeR na terenie funkcjonowania systemu. Wypożyczenie roweru możliwe jest za pomocą aplikacji mobilnej oraz karty zbliżeniowej (np. miejskiej, bankomatowej).

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top