Białystok. Międzynarodowe ćwiczenia zespołów bojowych z psami policji i sił specjalnych

Białystok. Międzynarodowe ćwiczenia zespołów bojowych z psami policji i sił specjalnych

Zatrzymywanie przestępców w pojeździe czy uzbrojonych napastników, przeszukiwanie terenów leśnych – m.in. takie zadania wykonywały zespoły wojskowe i policyjne z psami bojowymi, podczas tygodniowych ćwiczeń w Podlaskiem

Wzięli w nich udział funkcjonariusze, żołnierze i ich psy z kilku krajów.

Kontrterroryści i żołnierze wojsk specjalnych z Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Estonii, Niemiec i USA ćwiczyli różne warianty działań bojowych przy wsparciu drona – poinformowała we wtorek policja.

Międzynarodowe ćwiczenia psów bojowych zostały zorganizowane przez Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA” wspólnie z samodzielnym pododdziałem kontrterrorystycznym policji w Białymstoku. Ćwiczenia tzw. zespołów bojowych przeprowadzono na obiektach wojskowych i terenach leśnych. Wzięły w nich udział takie zespoły reprezentujące m.in. FBI i 10. grupę sił specjalnych z USA, K-komando i Rapid z Estonii, Aras i YPT z Litwy, Omegę z Łotwy, KORD z Ukrainy, CPKP BOA i SPKP z Warszawy wraz z ich psami szkolonymi do takich działań.

Wśród ćwiczonych wspólnie scenariuszy akcji było np. zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców w pojeździe, uzbrojonych napastników z wykorzystaniem psa bojowego w kagańcu i bez kagańca, przeszukiwanie terenów leśnych. Policja podkreśliła w komunikacie, że wszystkie ćwiczenia odbywały się w warunkach zbliżonych do realnych, a w ich trakcie używane były środki pozoracji. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top