Białystok. Międzypokoleniowy Klub e-Sportowy już otwarty

Białystok. Międzypokoleniowy Klub e-Sportowy już otwarty

Międzypokoleniowy Klub e-Sportowy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku jest już otwarty

12 września w placówce uczestnicy uroczystości poznali założenia i ofertę tego klubu oraz dowiedzieli się więcej na temat e-sportu. 

Projekt Międzypokoleniowego Klubu E-Sportowego zakładał kompleksowy remont części budynku, modernizację sieci, zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych, mebli gamingowych i elementów aranżacji wnętrza. Chodziło o stworzenie miejsca do wspólnego spędzania czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowanych e-sportem i e-marketingiem.

Zachęcam mieszkańców Białegostoku do skorzystania z oferty klubu e-sportowego przy ulicy Henryka Sienkiewicza. Mam nadzieję, że stanie się on miejscem spotkań i integracji osób w różnym wieku, od uczniów po seniorów. Niech e-sport połączy pokolenia i stworzy płaszczyznę do wspólnego spędzania czasu i rozwijania swoich pasji – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Klub będzie prowadził regularne, atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne i międzypokoleniowe spotkania, których celem będzie wykorzystanie zainteresowania młodzieży grami komputerowymi i przekucie tej pasji na umiejętności zawodowe (np. związane z zastosowaniem nowych mediów w marketingu wydarzeń e-sportowych, tworzeniem filmów, obróbką zdjęć, grafiką, prowadzeniem streamingu). Zajęcia będą realizowane przez przedstawicieli pracodawców, start-upy, nauczycieli i studentów oraz młodych innowatorów. Koszt tej inwestycji to prawie 525 tys. zł.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top