Białystok. Miejski konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty

Białystok. Miejski konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty

Miejski konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową został rozstrzygnięty

W niedzielę (8.01) podczas Misyjnego Koncertu Kolęd, w wykonaniu zespołu Winnica, poznaliśmy laureatów konkursu na najpiękniejszą białostocką szopkę bożonarodzeniową.

Do miejskiego konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową zakwalifikowano 16 prac. Do każdej z nich został dołączony wymagany regulaminem konkursu formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniem. Komisja konkursowa oceniając zgłoszenia wzięła pod uwagę ogólne wrażenie estetyczne, wartość artystyczną, wkład pracy, trudność techniczną, wykorzystanie oryginalnych materiałów i technik plastycznych, oraz podejście do tematu. Komisja zadecydowała o przyznaniu nagród: 3 głównych oraz 3 wyróżnień.

Konkurs, który odbywa się od wielu lat, wciąż pokazuje, jak niewyczerpane zasoby wyobraźni mają uczestnicy. Co roku zaskakują komisję konkursową kreatywnością, twórczym podejściem do tematu, wykorzystaną techniką i starannością. Serdecznie gratuluję laureatom – powiedział Rafał Rudnicki.

Nagrody główne zostały przyznane:

– rodzinie Bazylewskich,

– rodzinie Deców,

– Sławomirowi Trochanowskiemu.

Wyróżnienia trafiły do:

– Grzegorza Kapszysa,

– Jakuba Bacha,

– podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym „Jasny Cel”: Zuzanny Dąbrowskiej, Jakuba Kardasa i Dominika Kupińskiego.

Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy plastyczno-technicznej – szopki bożonarodzeniowej. Zgodnie z regulaminem konkursu elementy szopki miały być wykonane samodzielnie. Technika i dobór materiałów były dowolne, ale szopki miały nawiązywać do przesłania płynącego z Bożego Narodzenia.

Konkurs był adresowany do mieszkańców Białegostoku. Mogły w nim wziąć udział dzieci, młodzież, rodziny, wspólnoty, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz wszyscy, którzy są zainteresowani podtrzymywaniem pięknej polskiej tradycji tworzenia szopek bożonarodzeniowych.

Organizatorem konkursu jest Miasto Białystok, współorganizatorem Młodzieżowy Dom Kultury.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top