Białystok. Miłośnicy nart biegowych korzystają z zimowej aury i narciarni na Dojlidach

Białystok. Miłośnicy nart biegowych korzystają z zimowej aury i narciarni na Dojlidach

Miłośnicy narciarstwa biegowego wykorzystują zimową aurę i śnieżne warunki, aby uprawiać ten sport. W pierwszym tygodniu działania narciarni w Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy” w Białymstoku z narciarni skorzystało 270 osób

Zdecydowanie najwięcej osób korzysta z narciarni w weekendy. W weekend otwarcia (2-3 grudnia) sprzedano łącznie 117 biletów normalnych i blisko 100 ulgowych – poinformowała PAP Anna Tyszkiewicz z Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w którego strukturze jest ośrodek w Dojlidach.

Mniej osób przychodzi wypożyczać sprzęt w codzienne dni, ale też przychodzą, bo jest taka możliwość. Narciarnia jest przy obecnych warunkach śniegowych czynna codziennie.

Do dyspozycji narciarzy biegowych w ośrodku „Dojlidy” jest 100 par kompletów narciarskich: nart o różnych długościach z wiązaniami, buty i kijki narciarskie.

„Zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa biegowego do korzystania z tras biegowych na plaży, które są łatwe do pokonywania i dostosowane zarówno dla najmłodszych, jak i dla rodzin. Teren narciarni jest oświetlony, umożliwiając korzystanie z niego także po zmroku” – zachęca ośrodek „Dojlidy”. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top