Białystok. Nowy rok szkolny ze wsparciem UNICEF-u

Białystok. Nowy rok szkolny ze wsparciem UNICEF-u

Ekrany multimedialne, laptopy, tablety – w ramach współpracy Miasta Białystok z UNICEF-em białostockie jednostki oświatowe zostały dodatkowo wyposażone w sprzęt i pomoce, które umożliwiają m.in. wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży

4 września podczas inauguracji roku szkolnego zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński przekazał nowoczesny sprzęt do stworzenia laboratoriów językowych oraz zabawki uczniom Szkoły Podstawowej nr 12.

Po wakacjach uczniowie wrócili do szkół doposażonych w nowoczesny sprzęt, który umożliwi poprawę jakości kształcenia i urozmaicenie zajęć edukacyjnych.

Podczas inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku, zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński przekazał placówce 3 ekrany multimedialne, 3 laptopy, 15 tabletów i zestawy sportowo-zabawowe dla klas 1-3.

– Bardzo się cieszę, że możemy wspólnie powitać nowy rok szkolny. Żeby ten czas spędzony w szkole oraz edukacja była bardziej skuteczna i przyjemna, przekazuję na ręce dyrekcji szkoły dodatkowe pomoce. Wśród nich są nowoczesne urządzenia elektroniczne, które mają posłużyć do stworzenia laboratoriów językowych, oraz zabawki. Sprzęt ten otrzymujemy dzięki wsparciu UNICEF, z którym realizujemy projekt partnerski Spilno – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

W ramach współpracy z UNICEF do tej pory 143 białostockie placówki oświatowe otrzymały sprzęt elektroniczny o wartości ok. 5,1 mln zł. W tym 1015  tabletów, 565 laptopów, 205 monitorów interaktywnych, 63 drukarki, 400 zestawów słuchawkowych, 40 zestawów komputerowych. Sprzęt trafił do białostockich szkół – 82 placówek, w tym 10 niepublicznych (51 szkół podstawowych i 31 ponadpodstawowych). Dodatkowo do szkół trafiło też 97 zestawów sportowych (Recreation kits) oraz 232 zestawy przedszkolne (zabawki, artykuły papiernicze) do białostockich przedszkoli.

30 placów zabaw i terenów rekreacyjnych w 15 szkołach podstawowych i 15 przedszkolach wyposażono w nowy sprzęt. Modernizacja i doposażanie placów zabaw kosztowały ponad 2 mln zł.

52 przedszkola i 71 szkół za otrzymane środki zakupiły dodatkowy sprzęt i pomoce dydaktyczne, których wartość to ponad 3, 7 mln zł.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top