Białystok. Od 31 sierpnia zmienia się sposób komunikacji pieszych pomiędzy dworcami PKS i PKP

Białystok. Od 31 sierpnia zmienia się sposób komunikacji pieszych pomiędzy dworcami PKS i PKP

Zmiany dla pieszych przy dworcach

Od 31 sierpnia zmienia się sposób komunikacji pieszych pomiędzy białostockimi dworcami PKS i PKP.

Dotychczasowe przejście po kładce zostanie zamknięte, a ruch pieszych będzie odbywał się wyznaczonym przejściem w poziomie torów, zlokalizowanym na przedłużeniu ul. Św. Rocha, w kierunku ulicy Kolejowej.

Powodem planowanej zmiany sposobu komunikacji pieszych pomiędzy dworcami PKP i PKS w Białymstoku jest konieczność zamknięcia dotychczasowego przejścia, które prowadziło przez kładkę dla pieszych.

W związku z tym od 31 sierpnia ruch pieszych będzie odbywał się wyznaczonym przejściem w poziomie torów. To przejście będzie zlokalizowane na przedłużeniu ul. Św. Rocha, w kierunku ulicy Kolejowej. Ponadto piesi będą poruszać się tymczasowymi ciągami komunikacyjnymi i przejściami dla pieszych.

Poniżej znajdują się mapy ilustrujące powyższe zmiany.

Aktualizacja dn. 31.08.2023 godz. 14:27

– W związku ze zmianami na terenie PKP przesunięciu uległ termin wprowadzenia czasowej organizacji ruchu pieszego pomiędzy dworcami PKP i PKS. Planowana na dziś (31 sierpnia) zmiana w ruchu pieszych zostanie wprowadzona w późniejszym terminie – informuje Agnieszka Błachowska z Departamentu Komunikacji Społecznej UM w Białymstoku.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top