Białystok. Podlascy parlamentarzyści promowali #KonkretyPiS

Białystok. Podlascy parlamentarzyści promowali #KonkretyPiS

Podlascy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości na konferencji w Białymstoku (19.05) promowali #KonkretyPiS ogłoszone przez Prezesa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS

Nowe Konkrety PiS politycy tej partii chcą realizować w najbliższym czasie. Jak podkreślają – część jeszcze w tej kadencji sejmu, a część już w kolejnej kadencji. Chodzi o 800+, darmowe leki dla osób 65+ i dzieci do 18 r. życia, oraz darmowe przejazdy autostradami państwowymi, a w przyszłości także prywatnymi.

Trzy propozycje będą dotyczyły także mieszkańców województwa podlaskiego, stąd postanowiliśmy zwołać konferencję aby przypomnieć te najważniejsze hasła i przypomnieć podlasianom czego one dotyczą – mówi Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji. – Z jednej strony to kontynuacja polityki społecznej, która oznacza ogromne transfery z budżetu państwa do osób w trudniejszej sytuacji, do osób najbliższych, które sobie nie radzą. I stąd modyfikacja programu Rodzina 500+. Ta modyfikacja w zasadzie polega tylko na jednym elemencie, na zwiększeniu kwoty świadczenia na jedno dziecko. Zamiast pięciuset złotych, jak to było dotąd, na każde dziecko od 1 stycznia 2024 roku, chcemy aby ta kwota należną na każde dziecko wynosiła osiemset złotych – wyjaśnia polityk.

Dariusz Piontkowski podkreśla, że w ten sposób politycy PiS chcą wzmocnić te pozytywne intencje, które, jak mówi wiceminister edukacji, pojawiły się w ostatnich kilku latach.

To one doprowadziły do wyhamowania negatywnych tendencji demograficznych. Chcemy po prostu, aby młodzi ludzie, którzy mają dzieci, aby ulżyć ich wysiłkom finansowych – wyjaśnia poseł Piontkowski.

Poseł Jarosław Zieliński w swojej wypowiedzi odniósł się do opozycji.

Wciąż nie mamy programu, zresztą nigdy go nie było tak naprawdę ze strony opozycji. Mamy takie odnoszenie się do tego co Prawo i Sprawiedliwość robi, albo zrobiło, albo zapowiada – mówi poseł Zieliński. – Jesteśmy konsekwentni w swoim programie społecznym i gospodarczym. Pod każdym względem jesteśmy konsekwentni i wiarygodni. Robimy to co zapowiadamy, a Platforma tylko próbuje to negować. Czasami nawet próbuje się z nami licytować – podkreśla polityk.

Poseł Jarosław Zieliński zaapelował do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej o własny program.

Panie Donaldzie, prosimy o własny program, to wtedy będziemy rozmawiali o wizji Polski. Nie macie tego programu. Jest tylko z waszej strony negacja i pełna niewiarygodność – dodał podlaski polityk.

To wszystko pokazuje, że tak naprawdę Donald Tusk nie ma pomysłu na Polskę. Nie ma z czym iść do wyborów, i tylko krytykuje nasze propozycje – mówi senator Mariusz Gromko. – Tutaj jasno wybrzmiało, że mimo iż Donald Tusk był przez 8 lat premierem, musi doskonale sobie zdawać sprawę, że nie można tak w ciągu roku wprowadzać dodatkowe obciążenia budżetowe. To jest nierealne. Traktujemy to jako hucpę polityczną. Widać, że tam w PO panuje chaos. Nie mają nic do zaproponowania. No i niestety będą pogrążać się w tym chaosie, a my idziemy dalej. Na kolejnych konwencjach będziemy przedstawiali kolejne nasze hasła, które chcemy zrealizować, bo w ostatnie lata pokazaliśmy, że wszystko to co proponujemy naszym obywatelom, jesteśmy w stanie spełnić, i z tym hasłem idziemy do przodu. Sprawdzamy Tuska, ale robimy swoje. I wierzę, że Polacy nam ponownie zaufają – dodaje senator Gromko.

ZOBACZ RELACJĘ Z KONFERENCJI: Białystok. Konferencja prasowa podlaskich parlamentarzystów #KonkretyPiS

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top