Białystok. „Pogotowie sylwestrowe” – specjalny telefon, pod który można zgłosić zagubione w noworoczną noc zwierzęta

Białystok. „Pogotowie sylwestrowe” – specjalny telefon, pod który można zgłosić zagubione w noworoczną noc zwierzęta

Od soboty (30.12) po południu będzie działał specjalny numer telefonu białostockiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, aby pomóc w odnajdywaniu psów wystraszonych wystrzałami fajerwerków

Można pod nim zgłaszać zagubione i znalezione zwierzęta.

Białostocki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami(TOZ) uruchomia kolejny rok z rzędu „pogotowie sylwestrowe”. Informacje o zwierzętach będzie można zgłaszać od soboty po południu pod numerem: 505 978 439. Telefon będzie czynny do 3 stycznia.

Oprócz zgłoszeń na numer telefonu, informacje można przekazywać przez media społecznościowe organizacji – tam można dodawać również zdjęcia. Utworzono też specjalne wydarzenie. W ten sposób TOZ chce być łącznikiem między osobami, które zgubiły i znalazły psy.

Wszyscy wiemy jak bardzo cierpią nasze zwierzaki z powodu corocznych wybuchów petard i fajerwerków. Co roku wiele z naszych zwierzaków z tego powodu zostaje zagubionych. Ogromny strach i przerażenie powoduje ucieczkę i pęd przed siebie. Wystraszone zwierzęta nie potrafią znaleźć drogi powrotnej do domu. Bywa, że pędzone paniką wpadają pod samochody. Zróbmy wszystko żeby uniknąć takich sytuacji. Zagubionym zwierzętom pomóżmy wrócić do domu” – apeluje TOZ.

„Jeżeli widzisz zagubionego zwierzaka, nie zostawiaj go na ulicy! Zabierz go do domu. Gdyby to był twój pupil tego właśnie oczekiwałbyś od innych ludzi. Zrób mu zdjęcie i wyślij na nasze wydarzenie lub w wiadomości na FB” – apeluje TOZ w informacji zamieszczonej w wydarzeniu.

Właścicielom, którzy zgubią zwierzę, radzi, by przesłać do organizacji informacje o pupilu, miejscu zaginięcie, a także jego zdjęcie i swój numer telefonu.

TOZ podaje też jak można zabezpieczyć psa: zarejestrować czip w ogólnodostępnych bazach, a do obroży przyczepić adresówkę lub napisać na obroży swój numer telefonu. Organizacja apeluje też do właścicieli, by nie zabierać psów na zewnątrz, kiedy są wystrzały fajerwerków, nie spuszczać psów ze smyczy na spacerach, a przed wyjściem upewnić się, że sprzęt jak obroża i smycz są sprawne.

W mediach społecznościowych będą pojawiały się też informacje o psach, które w tym czasie trafiły do Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku „Dolina Dolistówki”. Te po Sylwestrze będzie można odebrać od 2 stycznia – informuje schronisko. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top