Białystok. Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o usiłowanie oszustwa

Białystok. Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o usiłowanie oszustwa

Policja zatrzymała w Białymstoku dwie osoby podejrzane o usiłowanie oszustwa i próbę wyłudzenia pieniędzy

Przestępcy podawali się za pracowników poczty i policjantów. 80-letnia pani nie straciła 10 tys. zł oszczędności, bo nie była w domu sama.

Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. To 27-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta, mieszkańcy województwa mazowieckiego. Grozi im kara do 8 lat więzienia – poinformował w sobotę (29.04) zespół prasowy podlaskiej policji.

Do 80-letniej białostoczanki zadzwonił najpierw mężczyzna podający się za pracownika poczty. Wypytywał o dane adresowe. Twierdził, że chodzi o dostarczenie przesyłek poleconych. Starsza pani podała swoje dane i niedługo potem zadzwoniła kolejna osoba. Tym razem podająca się za policjanta. Ten rozmówca mówił, że przed nim dzwonił oszust. Powiedział jej również, że przyjedzie do niej funkcjonariusz, który sfotografuje i zabezpieczy gotówkę, którą kobieta ma w domu. Kobieta miała 10 tys. zł oszczędności.

Rzeczywiście przyszedł do niej rzekomy policjant, ale spłoszyła go obecność w domu innych członków rodziny 80-latki. Niedługo potem zawiadomiona policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o udział w tej próbie oszustwa. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top