Białystok. Policjantka i strażnik miejski pomogli półtoramiesięcznemu dziecku, które matka zatrzasnęła w samochodzie

Białystok. Policjantka i strażnik miejski pomogli półtoramiesięcznemu dziecku, które matka zatrzasnęła w samochodzie

Półtoramiesięczne dziecko było zamknięte w samochodzie

Policjantka wspólnie ze strażnikiem miejskim pomogli zatrzaśniętej w rozgrzanym samochodzie 1,5 miesięcznej dziewczynce. Jej mama, która zostawiła torebkę z kluczykami w środku, przypadkowo zatrzasnęła drzwi. 

Dyżurny białostockiej komendy odebrał zgłoszenie od kobiety, która na osiedlu Piasta zatrzasnęła kluczyki w samochodzie. Z jej relacji wynikało, że w środku znajduje się jej malutkie dziecko. Policjantka z białostockiej patrolówki pełniąca służbę z funkcjonariuszem Straży Miejskiej ruszyli na pomoc. Samochód stał w nasłonecznionym miejscu, a w środku od kilkunastu minut zamknięta była 1,5 miesięczna dziewczynka. Przy samochodzie była również jej zdenerwowana mama. W tej sytuacji decyzja mogła być tylko jedna.

Funkcjonariusz straży miejskiej wybił szybę, a policjantka przy pomocy osób postronnych, dostała się do wnętrza i otworzyła drzwi. Po chwili niemowlę, które siedziało w foteliku na przednim siedzeniu, było już w rękach mamy.

Jak się okazało, zostawiła torebkę z kluczami wewnątrz pojazdu, a drzwi po zamknięciu automatycznie się zablokowały. Na miejsce przyjechała również załoga pogotowia ratunkowego.

Na szczęście dziewczynce nic się nie stało i została pod opieką mamy.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top