Białystok. Policyjni instruktorzy szkolili ratowników medycznych

Białystok. Policyjni instruktorzy szkolili ratowników medycznych

W ramach współpracy pomiędzy podlaską policją i Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego policyjni instruktorzy taktyk i technik interwencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku szkolili ratowników medycznych

Medycy pod okiem doświadczonych mundurowych uczyli się, jak należy bronić się przed atakiem agresywnego pacjenta – poinformował zespół prasowy podlaskiej policji.

Nie tylko policjanci ale i ratownicy medyczni podczas wykonywania swoich obowiązków są funkcjonariuszami publicznymi

Korzystają z takiej samej ochrony prawnej, a każdy, kto dopuści się znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej bądź czynnej napaści na ratownika medycznego, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Zespoły ratownictwa medycznego niejednokrotnie dysponowane są w miejsca o podwyższonym ryzyku wystąpienia agresji. W trakcie podejmowanych medycznych czynności ratunkowych są często narażeni na atak ze strony nietrzeźwych kompanów osób, w stosunku do których podejmują działania, a nawet samych poszkodowanych. Często też osoby takie znajdują się pod wpływem narkotyków czy dopalaczy.

Dziś ruszył cykl szkoleń kierowany do ratowników medycznych, pielęgniarek oraz lekarzy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Zajęcia prowadzone raz w miesiącu w grupie kilkunastu osób dotyczą samoobrony oraz reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Ratownicy medyczni ćwiczyli sposoby odparcia bezpośredniego ataku agresywnej osoby. Wykorzystywali do tego techniki obezwładnienia. Ćwiczenia odbywały się na sali treningowej, w karetce pogotowia oraz w pomieszczeniach.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top