Białystok. Proces apelacyjny oskarżonego o zabójstwo teściowej

Białystok. Proces apelacyjny oskarżonego o zabójstwo teściowej

Przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku zakończył się we wtorek proces odwoławczy mieszkańca powiatu wyszkowskiego (Mazowieckie) nieprawomocnie skazanego na 16 lat więzienia m.in. za zabójstwo teściowej i znęcanie się nad żoną

Apelacje złożyła prokuratura i pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych, którymi są bliscy ofiary. Chcą surowszej kary.

Zarówno w pierwszej instancji, jak i przed sądem odwoławczym proces był utajniony, ze względu na dobro tej rodziny.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku ma być ogłoszony pod koniec tygodnia.

Do zbrodni doszło 18 grudnia 2021 roku w jednej ze wsi w powiecie wyszkowskim.

Jak podawała lokalna prasa, wieczorem o zaginięciu matki policję zawiadomiła córka 67-letniej kobiety, która po powrocie do domu zastała zamknięte drzwi. Nie była w stanie skontaktować się ani z matką, ani ze swoim mężem. W garażu nie było samochodu, a w domu znalazła ślady krwi, linę holowniczą i taśmę izolacyjną.

Przeszukując teren w pobliżu domu policjanci z komendy powiatowej w Wyszkowie znaleźli kobiecą odzież i klucze. Następnego dnia po południu w Warszawie zatrzymany został 32-letni wówczas zięć poszukiwanej kobiety.

Prokuratura informowała wtedy w komunikacie, że mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa teściowej.

Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Choć wskazywał miejsca, gdzie miał zostawić zwłoki, udało się je odnaleźć dopiero niemal miesiąc po zbrodni w lesie w pobliżu Grabszczyzny (pow. wołomiński). Natrafiły na nie spacerujące tam kobiety. Wcześniej poszukiwania prowadzone były na terenie kilku mazowieckich powiatów oraz w Warszawie. Analizowano trasy, którymi mógł poruszać się mężczyzna, sprawdzano rzeki i stawy.

Według ustaleń śledztwa w oparciu o opinie biegłych medycyny sądowej, kobieta została pobita i uduszona. W kwietniu tego roku przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce zapadł w tej sprawie nieprawomocny wyrok 16 lat więzienia, również za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad żoną (zarzut obejmował okres 2019-2021). Sąd orzekł też o finansowym zadośćuczynieniu na rzecz oskarżycieli posiłkowych w tej sprawie. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top