Białystok. Przy Zespole Szkół Elektrycznych otwarto Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1

Białystok. Przy Zespole Szkół Elektrycznych otwarto Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku mają komfortowe warunki do nauki

Na terenie szkoły wybudowano Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1. We wtorek (12 marca) placówka została uroczyście otwarta.

Budynek CKZ ma trzy kondygnacje i jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na parterze znajdują się: hol rekreacyjny, szatnie, pomieszczenia techniczne (węzeł cieplny, rozdzielnie elektryczne, pomieszczenie wodomierza). Jest też zaplecze biurowe, sześć pracowni oraz sala konferencyjna. Na pierwszym piętrze są pomieszczenia dla pracowników szkoły i osiem pracowni z zapleczami, a na drugim piętrze – dziewięć pracowni z zapleczami i serwerownia.

Warunki, jakie zostały zapewnione uczniom dzięki tej placówce, dają poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Mają pozytywny wpływ na zaangażowanie młodzieży w naukę, integrację i rozwijanie zainteresowań – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Dzięki nowemu obiektowi zwiększyła się jakość kształcenia w Zespole Szkół Elektrycznych.

Nowy obiekt ma niezbędne przyłącza. Teren z drogą pożarową oraz placem manewrowym został utwardzony, wykonano oświetlenie zewnętrzne, zagospodarowano otoczenie i zainstalowano elementy małej architektury. Budynek został wyposażony w nowoczesne instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne, a także sprzęt do nauki zawodu stosownie do profili nauczania w szkole.

Budowa CKZ została zrealizowana z dofinansowaniem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wartość tej inwestycji to blisko 18,5 mln zł.

Szkoła kształci obecnie 1374 uczniów w 53 oddziałach.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top