Białystok. Rodzice kilkumiesięcznej dziewczynki staną przed sądem pod zarzutem znęcania się nad córką

Białystok. Rodzice kilkumiesięcznej dziewczynki staną przed sądem pod zarzutem znęcania się nad córką

Rodzice kilkumiesięcznej dziewczynki staną przed sądem pod zarzutem znęcania się nad córką

Rodzice 9-miesięcznej obecnie dziewczynki staną przed białostockim sądem pod zarzutem fizycznego znęcania się nad dzieckiem. W kwietniu policję powiadomiło pogotowie, córka oskarżonych miało obrażenia m.in. głowy i została wówczas przewieziona do szpitala.

Karetkę pogotowia wezwała matka dziecka. Policja informowała wtedy, że funkcjonariusze dostali informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o przyjęciu do szpitala 4-miesięcznej dziewczynki z obrażeniami głowy i reszty ciała. Zabezpieczona wtedy dokumentacja medyczna i inne dowody zostały przekazane do prokuratury.

Śledztwo w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ. Jej szef Michał Toruński powiedział we wtorek publicznemu Radiu Białystok, że do sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie.

W śledztwie rodzicom dziecka przedstawiono zarzuty znęcania się fizycznego nad osobą nieporadną ze względu na wiek, to znaczy nad 4-miesięcznym dzieckiem, polegającego m.in. na zadawaniu uderzeń po całym ciele, wskutek czego dziecko miało liczne obrażenia, w tym złamania i siniaki.

Według ustaleń śledczych, znęcanie się trwało od urodzenia się dziecka do zatrzymania rodziców 4-miesięcznej wówczas dziewczynki w kwietniu tego roku.

Oskarżeni nie przyznali się do zarzutów. Uzasadniając to obawą matactwa i biorąc pod uwagę zagrożenie surową karą przy takich zarzutach (od 6 miesięcy do 8 lat więzienia), po zatrzymaniu obojga śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o trzymiesięczny areszt rodziców dziecka. Sąd zastosował areszt wobec 37-letniego ojca, ale nie uwzględnił takiego wniosku dotyczącego 36-letniej matki dziewczynki.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top