Białystok. Rozpoczął się sezon kąpielowy w Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy”

Białystok. Rozpoczął się sezon kąpielowy w Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy”

Rozpoczął się letni sezon kąpielowy w Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy” Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

To miejsce często wybierane przez białostoczan na letni wypoczynek, także miejsce organizacji różnych zawodów i imprez sportowych.

Kąpielisko nad zalewem będzie w sezonie strzeżone przez ratowników. Aby skorzystać z kąpieliska, od piątku do końca sierpnia, trzeba kupić bilet, który kosztuje od 2 do 6 zł.

W 2022 r. w sezonie letnim (od czerwca do końca sierpnia) kąpielisko odwiedziło ok. 120 tys. osób – poinformowała w piątek PAP Anna Kopeć-Tyszkiewicz z Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

BOSIR podał, że na plażę nad zalewem w ostatnich dniach przywieziono ok. 120 ton świeżego piasku. Kąpielisko zostało odpowiednio oznakowane na wodzie, wyznaczono poszczególne jego strefy.

W ośrodku w Dojlidach można pływać, plażować, jest wyciąg do sportów wodnych, wypożyczalnia sprzętu sportowego, w tym: desek do pływania na stojąco z wiosłem, kajaków, rowerów wodnych, łódek wiosłowych, canoe, żaglówek klasy Omega, desek windsurfingowych, ale też rowerów górskich i szosowych dla dorosłych, dzieci i młodzieży (także kasków), kijków do nordic waliking.

W ośrodku BOSIR-u działa plenerowa siłownia dla dorosłych, także siłownia dla dzieci, place zabaw (w tym ścianka wspinaczkowa i linarium). Można również (za opłatą) grillować, zorganizować ognisko w specjalnie do tego przygotowanych miejscach. Jest także kilkanaście miejsc dla kamperów, przyczep kampingowych i namiotów.

W sezonie letnim w Dojlidach będzie rozegranych kilka imprez sportowych, np. cykl turniejów w ramach Grand Prix Polski siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn Plaża Open, np. w dniach 17-18 czerwca będzie rozegrany III Ogólnopolski Nocny Turniej Siatkówki Plażowej.

„Tradycją sportowego sezonu na plaży miejskiej są już od wielu lat Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce nożnej plażowej. 24 czerwca, w zawodach organizowanych przy współpracy z Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej, o medale powalczą kobiety i juniorzy” – poinformowała w komunikacie Anna Kopeć-Tyszkiewicz z BOSiR.

1 lipca w ośrodku będzie rozegrany bieg dla najmłodszych dzieci – Hero Run Kids. 20 sierpnia zaplanowano triathlonową imprezę dla amatorów cyklu Elemental Tri Series. „W ramach wydarzenia odbędą się mistrzostwa Polski w triathlonie, paratriathlonie oraz aquabike, Puchar Polski oraz Turniej Nadziei Olimpijskich, w którym wystartuje młodzież z krajów tzw. grupy wyszehradzkiej” – poinformowała Kopeć-Tyszkiewicz. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top