Białystok. Sauna i relaks nad zalewem w Dojlidach

Białystok. Sauna i relaks nad zalewem w Dojlidach

Zakończyła się budowa największej w regionie suchej sauny, pomostów prowadzących do zalewu i dwóch altan w Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy”

Pierwsze gorące seanse odbędą się już w Mikołajki, 6 grudnia.

Budynek sauny znajduje się za hangarami na sprzęt wodny, w urokliwym zakątku pod lasem. To idealne miejsce do odpoczynku i relaksu.

Cieszę się, że taki obiekt powstał. To pierwsza tak duża sauna w Białymstoku i jeszcze – jakby to powiedział Jan Himilsbach – w tak pięknych okolicznościach przyrody. Z jednej strony jest zbiornik dojlidzki, z drugiej las, a wszystko pięknie zaśnieżone – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Z sauny może korzystać jednocześnie nawet 25 osób

Nowoczesny piec elektryczny utrzymuje temperaturę w zakresie 80-110 stopni Celsjusza przy wilgotności 10-20 proc. W budynku znajdują się również szatnia z przebieralniami, toaleta, prysznice oraz ławy do wypoczynku między seansami. Po wygrzaniu się w saunie, użytkownicy mają możliwość ochłodzenia się pod prysznicem, a także skorzystania ze śniegolodu produkowanego przez specjalny generator.

Drewniane pomosty o powierzchni 243 m2 z balustradami w formie tarasów umożliwiają łatwy dostęp do wody. Ponadto na pomostach znajdują się dwie altanki. W ramach inwestycji wykonano także betonowy slip, czyli pochylnię do wodowania i wyciągania na ląd sprzętu pływającego.

Otwarcie sauny na Dojlidach planowane jest w Mikołajki (6 grudnia) o godz. 17.00

Będzie to idealne rozpoczęcie sezonu zimowego, podczas którego zorganizowane zostaną specjalne seanse w klimacie świątecznym. W pierwszych dniach funkcjonowania sauna będzie czynna dla klientów indywidualnych od środy do piątku w godz. 17.00-21.30, a w soboty i niedziele w godz. 12.00-21.30.

Godzina korzystania z tej atrakcji kosztuje 18 zł (bilet ulgowy – 15 zł)

Przy wejściu honorowana będzie Białostocka Karta Dużej Rodziny, Karta Aktywnego Seniora, Karta Sportu BOSiR. W saunie działa Elektroniczny System Obsługi Klienta, dzięki któremu każdy z gości samodzielnie decyduje o czasie korzystania z obiektu.

Saunę będzie można też wynająć na wyłączność. Terminy należy rezerwować w OSW „Dojlidy”.

Projekt suchej sauny wykonała pracownia Architektura 4D Barbara Kokoszkiewicz. Koszt projektu i budowy całej inwestycji wyniósł ok. 1,5 mln zł.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top