Białystok. Seniorka uwierzyła w wypadek wnuka – wywiesiła pieniądze na płocie

Białystok. Seniorka uwierzyła w wypadek wnuka – wywiesiła pieniądze na płocie

Mimo ciągłych ostrzeżeń, kolejna seniorka dała się oszukać. Uwierzyła oszustowi, który zadzwonił z informacją, że wnuk spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze na uniknięcie więzienia – poinformował zespół prasowy podlaskiej policji 

Do 86-latki zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Powiedział, że jej wnuk potrącił kobietę w ciąży i potrzebuje pieniędzy, by uniknąć więzienia. W czasie rozmowy  zabronił jej rozłączyć się i informować kogokolwiek z rodziny. Mówił, że jest komendantem, i że może stracić pracę kiedy wyjdzie na jaw, że jej to powiedział.

Seniorka wierząc w opowiedzianą historię, spakowała do foliowej reklamówki 30 tysięcy złotych i pudełko z biżuterią.

Kobieta nie przerwała połączenia, odłożyła tylko słuchawkę, wyszła przed dom i zawiesiła spakowane pieniądze i kosztowności na płocie. Po kilku minutach torbę zabrał mężczyzna, który pojawił się przed jej domem. Będąca w domu córka seniorki dopytywała matkę, z kim rozmawia. 86-latka cały czas ukrywała, o co chodzi. Dopiero, gdy córka podniosła słuchawkę, wówczas zorientowała się, że jej matka padła ofiarą oszusta. Niestety, było już za późno. Seniorka straciła nie tylko 30 tysięcy złotych w gotówce, ale również biżuterię wartości blisko 10 tysięcy złotych.

Aby nie paść ofiarą oszustów policjanci przypominają 

Policjanci, prokuratorzy nigdy nie żądają pieniędzy i nie informują telefonicznie o prowadzonych czynnościach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.

Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych.

Bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy.

Słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację.

Apelują również do bliskich osób starszych

„Zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, wyczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby starsze, aby kontaktowały się z Wami i pytały za każdym razem o radę”.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top