Białystok. Trzy osoby z zarzutami przekroczenia uprawnień; wśród nich b. wiceszef CBŚP

Białystok. Trzy osoby z zarzutami przekroczenia uprawnień; wśród nich b. wiceszef CBŚP

Zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych postawiła Prokuratura Regionalna w Białymstoku trzem osobom zatrzymanym na wniosek ABW

Wobec podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Według nieoficjalnych informacji mediów, wśród osób z zarzutami, które miałyby dotyczyć bezprawnych działań z 2016 roku, jest b. wiceszef CBŚP.

Kilka dni temu o zatrzymaniu byłego wiceszefa CBŚP Rafała D. poinformowało Radio Zet. Według informacji tej stacji, miał on usłyszeć zarzuty związane z przestępstwami urzędniczymi z 2016 roku. Razem z tą osobą zatrzymano też dwóch b. funkcjonariuszy policji. Jak podawało Radio Zet, b. wiceszef CBŚP nadzorował m.in. śledztwo w sprawie tzw. afery taśmowej z 2014 roku.

Tłumacząc to dobrem śledztwa i tajemnicą postępowania przygotowawczego, Prokuratura Regionalna w Białymstoku nie podaje szczegółów sprawy, w tym treści ogłoszonych zarzutów; również tego czy podejrzani przyznali się i czy składali wyjaśnienia.

Zastępca prokuratora regionalnego w Białymstoku Paweł Sawoń poinformował w poniedziałek (20.03) PAP jedynie o tym, że w śledztwie tej prokuratury – na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – zatrzymano 16 marca trzy osoby, którym przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych.

Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec podejrzanych wolnościowe środki zapobiegawcze, w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu kontaktowania się z współpodejrzanymi” – dodał. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top