Białystok. Uroczyste ślubowanie nowych strażników granicznych

Białystok. Uroczyste ślubowanie nowych strażników granicznych

Dziś (19.01.2024 r.) w komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy oraz wręczenie aktów mianowań absolwentom szkolenia w zakresie szkoły podoficerskiej.

Dwadzieścia kobiet i trzydziestu siedmiu mężczyzn w asyście pocztu sztandarowego złożyło ślubowanie przed Komendantem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzejem Jakubaszkiem, było to pierwsze ślubowanie w tym roku. Komendant pogratulował nowo zatrudnionym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji i życzył wielu sukcesów w szeregach Straży Granicznej. Błogosławieństwa udzielili im kapelani Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, rzymskokatolicki i prawosławny .

Cała grupa już od poniedziałku (22.01.2024 r.) rozpocznie szkolenie w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Po pomyślnie zdanych egzaminach młodzi funkcjonariusze wrócą na Podlasie i będą zdobywać doświadczenie w jednej z placówek na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

Zanim założyli mundur, musieli przejść przez procedurę kwalifikacyjną: testy psychologiczne, badania na wariografie, sprawdzenie wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz wykazać się odpowiednią sprawnością fizyczną.

W 2024 roku Podlaski Oddział Straży Granicznej przyjmie rekordową liczbę ponad 200 funkcjonariuszy. Jeśli jesteś zainteresowany wstąpieniem w szeregi Straży Granicznej nie zwlekaj, złóż dokumenty już dziś. Na naszej stronie internetowej w zakładce nabór do służby znajdziesz szczegółowe informacje.

Dzisiejszy dzień był również wyjątkowy dla absolwentów szkoły podoficerskiej. Akty mianowania na stopień kaprala odebrało z rąk komendanta oddziału 65 funkcjonariuszy. Zostali przyjęci do służby w październiku ubiegłego roku, a teraz po ukończonym szkoleniu będą pełnić służbę na granicy polsko-białoruskiej.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top