Białystok. W niedzielę na Rynku Kościuszki piknik z prezentacją elektrycznych autobusów

Białystok. W niedzielę na Rynku Kościuszki piknik z prezentacją elektrycznych autobusów

W najbliższą niedzielę, 3 września, prezydent Białegostoku zaprasza mieszkańców na Rynek Kościuszki, gdzie odbędzie się piknik, podczas którego białostoczanie będą mogli obejrzeć i przejechać się nowymi, elektrycznymi autobusami

Pojazdy i liczne atrakcje dla całych rodzin będą dostępne w godz. 10.00-14.00.

Na pikniku zostaną wyeksponowane nowe elektryczne autobusy zakupione do taboru Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Nowych elektryków jest 20. Wybrany przez Miasto model to 12-metrowy autobus Yutong E12. Dzięki bezkobaltowym bateriom o wysokiej sprawności i systemowi rekuperacji umożliwiającemu odzyskiwanie energii podczas hamowania, na jednym ładowaniu pokonuje nawet 350, 400 kilometrów.

Oprócz prezentacji nowych autobusów na gości pikniku będzie czekać mnóstwo atrakcji. W jednym z piknikowych namiotów będzie ulokowany zakątek dla dzieci, gdzie na najmłodszych czekać będzie np. artysta animator malujący twarze. Znajdzie się tam też kącik artystyczny, gdzie dzieci będą mogły tworzyć piękne obrazy na kartkach lub na specjalnie przygotowanej folii, a także malować drewniane autobusy. W kąciku gier tablicowych będą dostępne gigantyczne gry zachęcające do zabawy.

Wśród atrakcji nie zabraknie fotobudki – aby każdy uczestnik dzięki pamiątkowym zdjęciom na długo zapamiętał to wydarzenie. Na gości pikniku będą czekać liczne konkursy z nagrodami, animacje z autorskimi układami tanecznymi dostosowanymi do wieku dzieci, zabawy z chustą animacyjną, hula hop czy rzuty do celu. Odbędzie się również quiz wiedzy o autobusach elektrycznych, konkurs na najlepsze hasło czy wiersz o autobusach elektrycznych. W jednym z piknikowych namiotów uczestnikom wydarzenia będzie podawana kawa i słodki poczęstunek.

Na zakończenie pikniku, ok. godz. 14.00, przewidziana jest bezpłatna przejażdżka autobusami elektrycznymi po mieście.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top