Białystok. W Wielką Sobotę przed Ratuszem będzie można poświęcić wielkanocne pokarmy

Białystok. W Wielką Sobotę przed Ratuszem będzie można poświęcić wielkanocne pokarmy

W Wielką Sobotę (8 kwietnia) przed Ratuszem białostoczanie będą mogli wspólnie poświęcić pokarmy wielkanocne. Prezydent Miasta Białegostoku zaprasza mieszkańców na to uroczyste spotkanie

W Wielką Sobotę o godz. 12.00 na Rynku Kościuszki mieszkańcy Białegostoku spotkają się na wspólne święcenie wielkanocnych potraw. Każdy może przynieść przygotowaną przez siebie święconkę. Koszyczki poświęci metropolita białostocki – abp Józef Guzdek.

Podczas uroczystości katolickich – Caritas, a podczas świąt prawosławnych – ośrodek Eleos i uchodźcy z Ukrainy, otrzymają kosze prezentowe ufundowane przez prezydenta Białegostoku.

– Podczas świąt nikt nie powinien czuć się samotny i zapomniany. Każdy zasługuje na troskę i uwagę. Dlatego współpracując z ludźmi dobrej woli, których w Białymstoku jest tak wielu, chcemy zadbać o mieszkańców najbardziej potrzebujących pomocy – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapraszając na sobotnią uroczystość na Rynku Kościuszki.

Organizator święcenia pokarmów serdecznie zachęca wszystkich do udziału w spotkaniu na Rynku Kościuszki i wspólnego przeżywania Świąt Wielkanocnych.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top