Białystok walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Białystok walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Białystok od ponad dwóch tygodni aktywnie uczestniczy w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Tegoroczny konkurs trwa od 1 do 30 czerwca. Zostały dwa tygodnie, aby podczas jazdy rowerem zbierać punkty dla Białegostoku. W każdej chwili osoby jeżdżące rowerem mogą pobrać bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” i dołączyć do rywalizacji na rzecz Białegostoku.

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski to projekt rekreacyjno-sportowy dedykowany osobom jeżdżącym rowerem, w którym Białystok rywalizuje z ponad 50 innymi miastami z naszego kraju. Konkurs polega na „zbieraniu kilometrów” za pomocą bezpłatnej aplikacji „Aktywne Miasta”. W rywalizacji liczy się każdy przejechany kilometr.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni 276 aktywnych uczestników przejechało dla naszego miasta łącznie blisko 39 tys. kilometrów. Dzięki nim Białystok jest aktualnie na 45 miejscu wśród miast prezydenckich.

W związku z trwającą rywalizacją 12 czerwca miało miejsce wydarzenie pod hasłem „Dbam o rower”.  Przed budynkiem Centrum Aktywności Społecznej został zorganizowany bezpłatny punkt przeglądu rowerów. Osoby, które przejechały dla Białegostoku minimum 5 kilometrów, mogły tam nieodpłatnie zrobić przegląd swojego roweru i m.in. regulację hamulców i przerzutek, smarowanie łańcucha, regulację kierownicy, pompowanie kół. Podczas akcji „Dbam o rower” we współpracy z Komendą Miejską Policji i Strażą Miejską przeprowadzone zostały prelekcje dotyczące bezpieczeństwa. Można było oznakować oraz doposażyć swój rower w gadżety odblaskowe. W wydarzeniu wzięło udział około 80 mieszkańców.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top