Białystok. Zarzuty znęcania się dla rodziców 4-miesięcznej dziewczynki; ojciec w areszcie

Białystok. Zarzuty znęcania się dla rodziców 4-miesięcznej dziewczynki; ojciec w areszcie

Białystok. Zarzuty znęcania się dla rodziców 4-miesięcznej dziewczynki; ojciec w areszcie

Zarzuty fizycznego znęcania się nad 4-miesięczną córką postawiła prokuratura parze z Białegostoku. Policję zawiadomiło pogotowie; dziecko miało obrażenia m.in. głowy i zostało przewiezione do szpitala. Na wniosek śledczych sąd aresztował ojca dziewczynki na trzy miesiące.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ. „W toku śledztwa rodzicom dziecka przedstawiono zarzuty znęcania się fizycznego nad osobą nieporadną ze względu na wiek, to jest nad czteromiesięcznym dzieckiem, polegającego m.in. na zadawaniu uderzeń po całym ciele” – poinformował w piątek PAP szef tej prokuratury Michał Toruński.

 

Podejrzani nie przyznają się. Uzasadniając to obawą matactwa i biorąc pod uwagę zagrożenie surową karą przy takich zarzutach (od 6 miesięcy do 8 lat więzienia), śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o trzymiesięczny areszt obojga rodziców dziecka. Jak poinformowało PAP biuro prasowe Sądu Rejonowego w Białymstoku, w piątek po południu sąd zastosował 3-miesięczny areszt wobec ojca dziewczynki, ale nie uwzględnił takiego wniosku dotyczącego jej matki. Na razie nie wiadomo, czy prokuratura będzie składała zażalenie.

 

Dziewczynka trafiła do szpitala i nadal tam przebywa. Karetkę pogotowia wezwała matka dziecka. Policja informowała wcześniej, że kilka dni temu funkcjonariusze dostali informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o przyjęciu do szpitala 4-miesięcznej dziewczynki z obrażeniami głowy i reszty ciała. Zabezpieczona dokumentacja medyczna i inne dowody zostały przekazane do prokuratury.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top