Blisko 4 mln zł dla BOF na wsparcie uchodźców z Ukrainy

Blisko 4 mln zł dla BOF na wsparcie uchodźców z Ukrainy

Prawie 4 mln zł wynosi dofinansowanie z Funduszy Europejskich na rozwój infrastruktury społecznej na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego w celu wsparcia uchodźców z Ukrainy. Dzięki temu w Białymstoku zostanie wyremontowanych kilkanaście mieszkań

31 lipca została podpisana umowq na dofinansowanie projektu „Rozwój infrastruktury społecznej na terenie BOF na potrzeby wsparcia uchodźców z Ukrainy”. Jego całkowita wartość wynosi prawie 5,04 mln zł, z czego ponad 3,8 mln zł (75,99%) pochodzi z Unii Europejskiej. Beneficjentem projektu jest Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, a jego partnerami są Miasto Białystok oraz Gminy: Choroszcz, Supraśl i Turośń Kościelna.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie wsparcia uchodźcom z Ukrainy poprzez dostosowanie 13 obiektów mieszkalnych. Dzięki uzyskanej dotacji powstanie łącznie 25 nowych mieszkań, które będą służyć jako bezpieczne schronienie dla uchodźców.

– W ramach tego projektu Miasto w dziewięciu obiektach wyremontuje i wyposaży siedemnaście mieszkań. Koszt białostockiego przedsięwzięcia to 2,4 mln zł, a dofinansowanie wynosi ponad 1,8 mln zł – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Cieszymy się, że dzięki oszczędnościom w ramach BOF ZIT ten projekt możemy zrealizować, a wyremontowane mieszkania będą służyły uchodźcom z Ukrainy.

Dofinansowanie z RPOWP 2014-2020 umożliwi zrealizowanie projektu, którego cel to zaoferowanie godnych warunków życia osobom zmuszonym do ucieczki z Ukrainy w poszukiwaniu bezpieczeństwa i lepszej przyszłości. Jest także wyrazem zaangażowania i solidarności lokalnej społeczności w dążeniu do pomocy tym, którzy doświadczyli trudności migracyjnych.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top