BOSiR organizuje zawody w nocnym pływaniu

BOSiR organizuje zawody w nocnym pływaniu

Taka okazja do całonocnego pływania zdarza się tylko raz w roku

W nocy z 10 na 11 grudnia miłośnicy długodystansowego i wielogodzinnego pływania spotkają się na Pływalni Sportowej w Białymstoku, by w ciągu ośmiu godzin przepłynąć jak najdłuższy dystans. Będzie to już XXI Świąteczny Nocny Maraton Pływacki.

Osiem godzin pływania, maksymalnie 12 drużyn liczących od 4 do 8 pływaków, wielokilometrowe dystanse – tak wygląda Świąteczny Nocny Maraton Pływackiego. Już po raz 21. na jedną grudniową noc Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4 stanie się areną zmagań pływaków.

W tym roku miłośnicy pływania wystartują w nocy z soboty na niedzielę – 10/11 grudnia, punktualnie o godz. 22:00.

Wydarzenie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest już przedświąteczną tradycją. Świąteczny Nocny Maraton Pływacki to zawody drużynowe, w których mogą wystartować ekipy pływackie liczące od 4 do 8 osób. Polegają na przepłynięciu przez drużynę jak najdłuższego dystansu w czasie 8 godzin w nocy – od soboty od godz. 22:00, do godz. 6:00 nad ranem w niedzielę – informuje Anna Kopeć-Tyszkiewicz z BOSiR.

Listy startowe tegorocznej edycji zawodów zapełniły się bardzo szybko. Zgłosiło się 12 ekip. Są to:

1) Rekin`ki

2) Uniwersytet w Białymstoku

3) Misja Pływanie

4) 3T Białystok

5) Białostockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

6) Powolutku ładnie do przodu

7) Podlaski Oddział Straży Granicznej

8) 3T Petarda

9) Tytani Białystok

10) Nadaktywni

11) Szybkie Delfiny

12) iSwim Minionki Hubsona

Pierwsze trzy drużyny, które osiągną najlepsze wyniki, otrzymają puchar oraz nagrody rzeczowe

Nagrodami oraz pucharem uhonorowani zostaną również indywidualnie Najlepszy Pływak oraz Najlepsza Pływaczka za najdłuższy pokonany dystans. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a przed zawodami także zestaw regeneracyjny.

W poprzednim roku na Świątecznym Nocnym Maratonie Pływackim triumfowała drużyna iSwim Juvenia Minionki Hubsona, której zawodnicy przepłynęli łącznie dystans 31 850 m. Rekord drużynowy przepłyniętej odległości padł w 2017 roku i należy do drużyny Pro-Swim Team, której zawodnicy uzyskali łącznie 36 750 m. 12 drużyn w 2021 roku przepłynęło łącznie 329 km 350 m. Rekord zawodów padł w roku 2015, w którym wszyscy zawodnicy przepłynęli łącznie 341 km 900 m. Indywidualne rekordy pobito w ubiegłym roku, należą do Aleksandry Sac (15 km) oraz Adama Lewko (25 km 450 m).

Świąteczny Nocny Maraton Pływacki po raz pierwszy odbył się w 1994 roku na Pływalni Sportowej ówczesnego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pomysłodawcą tej imprezy był Prezes Klubu Sportowego TRIADA – Jacek Gregorczuk. Po 11 edycjach, ze względów organizacyjnych, nastąpiło 9 lat przerwy. W 2013 roku impreza została wznowiona. Od tego czasu zawody odbywają się co roku w okresie przedświątecznym.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top