Caritas: 13 kwietnia przypada Dzień Dobra

Caritas: 13 kwietnia przypada Dzień Dobra

Trwamy w Tygodniu Miłosierdzia – informuje Caritas Archidiecezji Białostockiej 

Od kilku lat Caritas Polska na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia zachęca Caritas Diecezjalne do organizacji Dnia Dobra poświęconego wolontariuszom i inicjatywom przez nich podejmowanym.

Caritas Archidiecezji Białostockiej aktywnie włączyła się w organizację Dnia Dobra organizując w różnych placówkach spotkania z wolontariuszami.

Takie spotkania odbyły się lub będą jeszcze odbywać się m.in. w  Supraślu, w świetlicach wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w Białymstoku i Sokółce, Środowiskowym Domu Samopomocy „Pogodni”, Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Białymstoku.

Najważniejszym punktem obchodów Dnia Dobra będzie Gala Wolontariatu Caritas Archidiecezji Białostockiej „Dobra jest więcej”. Odbędzie się ona w sobotę 13 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00 w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej.

Podczas Gali oprócz rozstrzygnięcia konkursów organizowanych przez Caritas Archidiecezji Białostockiej dla uczniów szkół podstawowych i średnich, wręczone zostaną statuetki „Deditus Caritati” – oddany działalności charytatywnej, dający miłosierdzie, w sześciu kategoriach: Parafialny Zespół Caritas, Szkolne Koło Caritas, Wolontariat Indywidualny, Darczyńca Indywidualny, Darczyńca Firma, Współpraca. Galę uświetni koncert Violi Brzezińskiej. Celem gali jest promocja wolontariatu, docenienie wolontariuszy i podziękowanie im za dotychczasową współpracę.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top