Caritas Archidiecezji Białostockiej 11 czerwca zaprasza na Koncert Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI 2023

Caritas Archidiecezji Białostockiej 11 czerwca zaprasza na Koncert Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI 2023

Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Koncert Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI 2023

Tegoroczna edycja odbędzie się 11 czerwca o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą.

Koncert Bogu Dźwięki jest cykliczną imprezą (organizowaną w drugą niedzielę czerwca) w rocznicę pobytu na ziemi białostockiej Papieża Jana Pawła II i ustanowienia Metropolii Białostockiej. Pierwsza edycja odbyła się w 20-lecie ustanowienia Metropolii Białostockiej w 2012 roku. Koncert został bardzo dobrze odebrany przez publiczność, co skłoniło organizatorów do kontynuowania i rozwijania wydarzenia. Specyfiką koncertu jest także prezentacja na telebimie obrazów sypanych na żywo piaskiem do każdego z utworów.

Koncert poprzedzają jak zwykle trzydniowe Wokalne Warsztaty Uwielbienia Bogu Dźwięki.

Przygotowują chętnych uczestników do wspólnego występu na scenie pod kątem wokalnym ale i formacyjnym, by śpiew stał się autentyczną modlitwą i świadectwem wiary. Nie zabraknie więc wspólnego śpiewu, zabawy, modlitwy, konferencji i świadectw a wszystko w przyjaznej i radosnej atmosferze.

„Jeśli chciałbyś spędzić ten czas razem z nami i wystąpić na dużej scenie podczas koncertu dołącz do nas  Warsztaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem, tak że mamy zgłoszenia nie tylko z Białegostoku i najbliższych okolic, ale i z Polski” – informują organizatorzy.

Warsztaty rozpoczną się 8 czerwca o godz. 15.00 w Kinie TON w Białymstoku.

Szczegółowy program oraz zapisy na Warsztaty znajdziecie na stronie internetowej: www.BoguDzwieki.archibial.pl.

Dorobkiem artystów jest nagrana i wydana w 2015 roku płyta CD z czterema autorskimi utworami, z których jeden – „Serca gotowe” wraz z teledyskiem stał się hymnem Archidiecezji Białostockiej na Światowe Dni Młodzieży 2016 oraz pełnowymiarowa płyta CD wydana w 2017 r. ze studyjnym materiałem znanym już z koncertów. Płyta nosi tytuł „Ocaliłeś mnie” i zawiera 12 autorskich utworów. Tytułowa piosenka z tej płyty ma na kanale YouTube prawie 2 mln wyświetleń.

Całe wydarzenie odbywa się pod kierownictwem muzycznym Piotra Kurstaka, autora tekstów i muzyki, założyciela i lidera Akademickiej Scholi Adonai przy białostockiej Katedrze. (Piotr jest także autorem projektu „Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek” – www.archibial.pl/pasja). Towarzyszą mu muzycy tworzący zespół instrumentalny i 35 osobowy chór stały oraz chór uczestników warsztatów.

Wydarzenie objął honorowym patronatem J. E. Ks. Abp Józef Guzdek, Metropolita Białostocki.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top