Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza samotnych i ubogich na wigilijne spotkanie

Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza samotnych i ubogich na wigilijne spotkanie

Wigilia dla potrzebujących

Caritas Archidiecezji Białostockiej oraz Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia organizują 24 grudnia o godz. 14:00 Wigilię dla potrzebujących.

Wigilia planowana jest na 350 osób. Osoby samotne i potrzebujące spotkają się przy wspólnym stole, by połamać się opłatkiem, zjeść wigilijne potrawy i zaśpiewać kolędy.
Boże Narodzenie to czas szczególnej radości spotkania w gronie rodzinnym, rozmów z bliskimi, a w sposób szczególny zatrzymania się na tajemnicy narodzin Syna Bożego. Z tego powodu chcemy spotkać się z tymi, którzy nie mają możliwości tak spędzić świąt.

„Chcemy się spotkać z konkretnym człowiekiem. Przekazać dobre słowo, nasz uśmiech, ale również przypomnieć, że Bóg staje się człowiekiem, że nas gromadzi i chce się z nami spotkać. Zapraszamy wszystkich ubogich, samotnych i potrzebujących. Przygotowujemy wigilię na 350 osób. Każdy jest mile widziany” – mówi ks. Jerzy Sęczek.

W przygotowania do Wigilii jak zawsze chętnie włączyła się cała społeczność Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku.

„Nasza szkoła jak co roku jest zaproszona do tego, aby stać się domem dla ubogich i potrzebujących” –  mówi p. Honorata Kozłowska, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich.

„Na miarę naszych możliwości, otwieramy podwoje naszej szkoły, żeby ta skromna hala stała się domem Boga, domem chleba, domem Boga, który stał się chlebem. Nasze dzieci z paniami przygotowały piękne choinki i stroiki, które przyozdobią stoły świąteczne, aby ubogim dać nie tylko chleba, ale i piękna prawdziwego domu. Każdy na zakończenie będzie mógł zabrać ze sobą do domu te piękne dekoracje.”

„Współpracujemy z kilkoma organizacjami i restauracjami, które podejmują się wolontariacko przygotowania tych wszystkich potraw. A wśród nich są: kapusta z grzybami, kutia, barszcz z uszkami i inne potrawy – dodaje ks. Jerzy Sęczek.

 

Wigilia odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku. Tu, wolontariusze zarówno z naszej archidiecezji, jak i wolontariusze z placówek działających przy Caritas Archidiecezji Białostockiej, będą dbać o rodzinną atmosferę tego spotkania.
W Wigilii dla potrzebujących udział weźmie J.E. ks. Abp. Józef Guzdek. Wspólnie ze wszystkimi będzie się modlić, pobłogosławi potrawy oraz usiądzie z przybyłymi do stołu.
Jak co roku, Wigilię dla potrzebujących wspiera kilku darczyńców. Są wśród nich przedsiębiorcy, osoby prywatne oraz wolontariusze. Partnerem strategicznym jest firma Selgros Cash&Carry, ale również w pomoc włączyły się Hotel Supraśl, Hotel Duchowe Łąki i Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top