Choinkobranie. Ceny choinek

Choinkobranie. Ceny choinek

W ten weekend widać już panującą przedświąteczną gorączkę. Klienci ruszyli po choinki. Te z nadleśnictw są nieco tańsze od tych kupowanych na stoiskach pod sklepami.

Jodła Kaukaska

Choinka jodła kaukaska charakteryzuje się symetrycznym kształtem. Igły są miękkie od 2 do 3 cm. Gałązki są bardzo gęste i intensywnie zielone. Jest najbardziej trwałą choinką, będzie długo pięknie się prezentować.  Kosztuje od 70 za 80 centymetrową do 260 za te powyżej dwóch metrów.

Świerk Pospolity

Świerk pospolity był kiedyś najpopularniejszym drzewkiem świątecznym. Charakterystyczny jest przepiękny zapach drzewka, który każdemu kojarzy się ze świąteczną, rodzinną atmosferą. Jest smukłym drzewkiem, a jego czubek przyjmuje brązowy odcień. Cena od 50 złotych za te do 120 centymetrów i 150 za te powyżej dwóch metrów.

Świerk Srebrny

Świerk srebrny charakteryzuje się przepięknym, wyjątkowym  niebieskoszarym lub niebieskozielonym kolorem oraz dużą gęstością gałązek. Te w doniczkach łatwo po świętach przesadzić, bo świerk srebrny dostosowuje się do różnych gleb oraz warunków atmosferycznych. Najniższe kosztują ok 70 złotych. Za te najwyższe trzeba zapłacić więcej niż 150 złotych.

Za stojak trzeba zapłacić od 50 za plastykowe najprostsze nawet do 300 złotych za takie, które posłużą wiele lat.

Choinkę można też wyciąć z plantacji Nadleśnictwa Knyszyn w Przewalance. Do wyboru są świerki pospolite i świerki kłujące.

Organizatorzy zapewniają też narzędzia do ich ścinania.

W sobotę drzewka można było kupić od 9:00 do 14:00. Choinkę będzie można samodzielnie wybrać i wyciąć też w niedzielę (18.12) od 9:00 do 14:00.

 

 

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top