Co nowego w roku szkolnym 2023/2024? Najważniejsze zmiany

Co nowego w roku szkolnym 2023/2024? Najważniejsze zmiany

Co nowego w roku szkolnym 2023/2024? O najważniejszych zmianach mówił na konferencji prasowej w Białymstoku Dariusz Piontkowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki

Rozpoczynający się w poniedziałek (4.09) nowy rok szkolny powinien być spokojny, bo nie są przewidziane żadne rewolucyjne zmiany. Przyszłoroczna matura odbędzie już tylko w jednej formule, do szkół ponadpodstawowych pójdzie tylko jeden rocznik uczniów, a dotychczasowe programy takie jak aktywna tablica, czy laboratoria przyszłości będą konturowane – mówił wiceminister Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski.

Nowością będzie nowy przedmiot, który zastąpi podstawy przedsiębiorczości.

Tegoroczną nowością ma być też przekazanie wszystkim czwartoklasistom laptopów czym zajmuje się Ministerstwo Cyfryzacji. Program ma być kontynuowany w kolejnych latach, tak by komputery trafiały do kolejnych czwartoklasistów. Z kolei nauczyciele maja otrzymać zapowiadane bony na zakup sprzętu komputerowego, okolicznościową nagrodzę z okazji 250-lecia komisji edukacji narodowej oraz nieco ponad 12 procentową podwyżkę.

Jak wynika z informacji Kuratorium Oświaty w Białymstoku, podlaskie szkoły są przygotowane do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a dyrektorzy nie sygnalizują większych problemów kadrowych, które uniemożliwiałyby na przykład prowadzenia zajęć z jakiś przedmiotów.

ZOBACZ RELACJĘ Z KONFERENCJI:  Co nowego w roku szkolnym 2023/2024? Najważniejsze zmiany

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top