Czternaścioro dzieci z domowego hospicjum Fundacji „Pomóż Im” skorzysta z bezpłatnej rehabilitacji

Czternaścioro dzieci z domowego hospicjum Fundacji „Pomóż Im” skorzysta z bezpłatnej rehabilitacji

Czternaścioro dzieci z domowego hospicjum Fundacji „Pomóż Im” skorzysta z rehabilitacji finansowanej przez Fundację PGE w ramach projektu „O uśmiech dziecka”

Rehabilitacja pełni bardzo ważną rolę w opiece paliatywnej – uśmierza ból, znosi napięcie mięśniowe, ułatwia oddychanie i poprawia ogólne samopoczucie dzieci.

I to właśnie jest głównym celem naszej pracy, jako personelu medycznego hospicjum, aby polepszyć komfort życia nieuleczalnie chorego dziecka – mówi dr Eryk Latoch, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”. – Jednak rehabilitacja, aby odnosiła swoje efekty, musi być realizowana stale – minimum dwa razy w tygodniu – dodaje dr Latoch. – Dlatego tak ważne jest dla nas pozyskiwanie finansowania na rehabilitację.

W skali całego roku to koszt wynoszący ponad 380 tys. zł

Wdzięczni jesteśmy każdemu darczyńcy, który przeznacza swoje darowizny również. Część kosztów rehabilitacji pokryjemy również z wpływów z 1,5% podatku  – mówi wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.

Dzięki wsparciu z Fundacji PGE uda się zapewnić pełną miesięczną rehabilitację 14 podopiecznym Fundacji – w sumie to aż 95 zabiegów.

Obecnie pod opieką dziecięcego hospicjum jest  33 dzieci. Wiele z nich mieszka w małych miejscowościach, i wsiach województwa podlaskiego, gdzie dostęp do specjalistycznej opieki medycznej jest utrudniony. Ich dowóz na rehabilitację jest niemożliwy z powodu ciężkiego stanu zdrowia.

Hospicjum dla Dzieci prowadzone przez „Fundację Pomóż Im” istnieje od 15 lat, działa w formie domowej.
Zapewnia dzieciom opiekę lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, a rodzinom wsparcie psychologa, asystenta rodziny i pracownika socjalnego.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top