Czy w Białymstoku będzie Rondo Straży Granicznej? – FILM

Czy w Białymstoku będzie Rondo Straży Granicznej? – FILM

Rondo Staży Granicznej – to propozycja nadania nazwy rondu położonemu na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Monte Cassino i kardynała Stefana Wyszyńskiego w Białymstoku

Inicjatorami tej propozycji są wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski i radny Rady Miasta Białystok Sebastian Putra. Wspólnie napisali w tej sprawie interpelacje do Prezydenta Miasta Białegostoku.

Jak poinformował na konferencji wiceminister edukacji, chodzi o upamiętnienie formacji, która chroni Polaków przed napływem nielegalnych imigrantów.

Chcemy upamiętnić funkcjonariuszy, którzy bronią polskiej granicy, bronią Polaków przed napływem nielegalnych migrantów – podkreśla poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Piontkowski.

Radny Sebastian Putra złożył w czwartek (12.10) do prezydenta Białegostoku interpelację w sprawie nadania rondu nazwy „Rondo Straży Granicznej”.

Można powiedzieć, że jest to rondo łączące całe województwo podlaskie, bo ten kto przyjeżdża do Białegostoku korzysta z dworców PKP lub PKS, będzie przez to rondo przechodził i zwróci uwagę na jego nazwę – podkreśla radny Putra.

Jak dodał poseł Piontkowski o tej inicjatywie poinformowana jest również Straż Graniczna.

 – Generalnie wszelkie formy wsparcia dla nas to jest ogromne wyróżnienie – powiedziała  portalowi Podlaskie24 mjr Katarzyna Zdanowicz.  – Odbieramy to jako docenienie naszej codziennej służb, że jesteśmy przy granicy, że ochraniamy te granicę i w dzień i w nocy by była ona bezpieczna i nie była nielegalnie przekraczana – dodała rzeczniczka POSG.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top