Demonstracja przed Sądem Okręgowym w Białymstoku w obronie wolnych mediów – FILM

Demonstracja przed Sądem Okręgowym w Białymstoku w obronie wolnych mediów – FILM

Sądy miały stać w Polsce na straży praworządności, a przeradzają się w sądy opresji wobec przeciwników politycznych – powiedział w poniedziałek (8.01) wieczorem w Białymstoku poseł PiS Jacek Sasin

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia poinformował w poniedziałek, że przygotowano dokumentację wykonawczą, w tym nakazy doprowadzenia skazanych Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do jednostek penitencjarnych.

Sasin, razem z innymi posłami PiS – Dariuszem Piontkowskim i Jarosławem Zielińskim – wziął udział w demonstracji, którą zorganizowano w poniedziałek wieczorem przed Sądem Okręgowym w Białymstoku. Wcześniej demonstracje w obronie wolności słowa i wolnych mediów odbywały się przed siedzibą oddziału telewizji publicznej w Białymstoku.

Sasin, rozpoczynając, nawiązał do mroźnej aury, ale – jak podkreślił – „jesteśmy rozgrzani, bo czujemy, że coś ważnego dzisiaj się w Polsce dzieje”. Wskazał, że „koalicja 13 grudnia” rozpoczęła swoje rządy od „brutalnego łamania prawa i odbierania wolności”.

„Dzisiaj jesteśmy w dniu, w którym nasi posłowie, nasi ministrowie Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik mają iść do więzienia za walkę z korupcją za to, że podjęli się oczyszczenia Polski” – powiedział Sasin. Przerywano mu okrzykami: „hańba”.

„Sądy, które dziś miały stać w Polsce na straży praworządności, na straży wolności obywatelskich, dzisiaj przeradzają się w sądy opresji wobec przeciwników politycznych, wobec wszystkich tych, którzy nie akceptują kursu, jaki narzuciła nam rządząca większość” – powiedział.

Ocenił, że nie można sobie pozwolić na sen, gdy w Polsce odbierana jest obywatelom wolność słowa i demokracja.

„Musimy walczyć, musimy tę walkę podjąć wszystkimi metodami dostępnymi w demokratycznym państwie” – podkreślił poseł.

Dziękował zebranym za przyjście i zachęcał do protestowania przeciwko – jak mówił – „zawłaszczeniu mediów publicznych, przejęciu całkowicie tych mediów w bezprawny sposób”. W jego opinii, przejęcie mediów ma służyć temu, by „ukrywać prawdę” np. o niezrealizowanych przez rząd obietnicach wyborczych, czy żeby przedstawiać PiS, „jako tych, którzy przeszkadzają i odgrywają złą rolę w polskim państwie”.

„A my jesteśmy po to, żeby odgrywać dobrą rolą, żeby patrzeć rządzącym na ręce” – zaznaczył.

Zachęcił też wszystkich do udziału 11 stycznia w proteście przed budynkiem Sejmu w Warszawie, a później przed budynkiem TVP, aby – jak podkreślił – „pokazać, że jesteśmy zjednoczeni w tej walce, że jest nas wielu i nie mogą nas zignorować”.

„Musimy im wykrzyczeć, że wprowadzanie w Polsce takiej dyktatury, jak wprowadził Putin w Rosji, nie przejdzie” – powiedział.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top