Do 80 białostockich klubów, stowarzyszeń i fundacji sportowych trafi prawie 7,5 mln zł

Do 80 białostockich klubów, stowarzyszeń i fundacji sportowych trafi prawie 7,5 mln zł

Wsparcie sportu w Białymstoku

W pierwszym półroczu 2024 roku do 80 białostockich klubów, stowarzyszeń i fundacji sportowych trafi prawie 7,5 mln zł.

Przedstawiciele klubów, które otrzymały wsparcie finansowe od Miasta, spotkali się (31 stycznia) z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim.

Wsparcie finansowe Miasta Białystok o łącznej wartości 7 mln 480 tys. zł otrzymało 80 podmiotów. Pieniądze zostaną przeznaczone na:

✅realizację programów szkolenia sportowego w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych, organizację lub uczestniczenie w rywalizacji sportowej, organizowanej przez właściwe związki sportowe, tj. treningi, zawody, w ramach prowadzonego szkolenia sportowego w różnych kategoriach wiekowych,

✅organizację zawodów lub imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym w Białymstoku w 2024 roku,

✅organizację lub uczestniczenie w zajęciach sportowo-rekreacyjnych o charakterze ogólnodostępnym i innych wydarzeniach sportowych połączonych z realizacją Miejskiego programu profilaktyki przeciwalkoholowej w 2024 roku.

W Białymstoku mieszka i trenuje wielu wspaniałych sportowców, którzy są przykładem dla młodego pokolenia, ponadto godnie reprezentują nasze miasto na arenie krajowej i międzynarodowej. Zarówno mistrzowie, jak i juniorzy wkraczający dopiero na sportową ścieżkę, mają prawo oczekiwać dobrych warunków do uprawiania sportu, możliwości udziału w zawodach, po prostu pomocy Miasta. Liczę na to, że przyznane przez nas wsparcie pozwoli na rozwój sportu w Białymstoku – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top