Do końca wystawy PICASSO – „WOJNA I POKÓJ” I „LOS TOROS” trzy dni

Do końca wystawy PICASSO – „WOJNA I POKÓJ” I „LOS TOROS” trzy dni

Do końca wystawy PICASSO – „WOJNA I POKÓJ” I „LOS TOROS”, pozostały tylko trzy dni.

W związku z niemalejącym zainteresowaniem, twórczością słynnego hiszpańskiego kubisty, w środę 7 lutego, Ratusz w Białymstoku będzie czynny do godz. 21.00.

Od godz. 17.00 do 21.00, Monika Stalończyk kuratorka ekspozycji, oprowadzi wszystkich chętnych.

O wystawie

 

Pablo Picasso jest jednym z najbardziej znanych artystów w historii.

Finezyjne, geometryczne formy oraz charakterystyczne przedstawienia postaci sprawiają, że jego obrazy bez trudu może rozpoznać każdy widz. Jednakże wystawa w Muzeum Podlaskim zamiast obrazów prezentuje mniej znaną dziedzinę twórczości z dorobku wszechstronnie uzdolnionego Picassa, a mianowicie litografię.

Była to jedna z wielu technik, którym poświęcał się malarz. W trakcie swojej działalności artystycznej stworzył około 350 litografii.

Ekspozycja skupia się na dwóch kluczowych tematach, które wywarły znaczący wpływ na życie artysty oraz jego dzieła. Pierwszy z nich to „Wojna i Pokój”, która prezentuje grafiki wykonane w znanej paryskiej drukarni – Atelier Mourlot.

Dzieła te były manifestem artysty przeciwko wojnie i jej okrucieństwu oraz świadectwem jego działalności na rzecz pokoju.

Drugi z poruszanych tematów – „Los Toros” – to zbiór ukazujący walki byków, słynną korridę, która była często powracającym motywem w dziełach Picassa i ukazywała jego fascynację mitologią, kulturą Hiszpanii oraz „tauromachią”.
Kuratorki: Anna Topolewicz, Monika Stalończyk
Czas ekspozycji: 12 stycznia – 7 lutego 2024 r.
Wystawa zorganizowana została we współpracy z Epicentrum Art Gallery.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top