Dyrektor BCO i USK w Białymstoku wyróżnieni w prestiżowym konkursie

Dyrektor BCO i USK w Białymstoku wyróżnieni w prestiżowym konkursie

Dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii Magdalena Borkowska i Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zostali nagrodzeni w prestiżowym konkursie

W konkursie „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” wyłoniono 30. laureatów w 10 kategoriach. Gala odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Dyrektor BCO dostała wyróżnienie kategorii Menedżer Roku 2022 w Ochronie Zdrowia. USK wyróżniono w kategorii Lider Roku w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital.

Ideą konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które odniosły sukces w ochronie zdrowia. Kandydatów zgłaszały organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także osoby indywidualne.

Wyboru zwycięzców dokonywała Kapituła, w skład której wchodzą m.in. byli ministrowie, wybitni lekarze, eksperci w dziedzinie zarządzania i przedstawiciele instytucji związanych z opieką zdrowotną.

Ambasadorem Zdrowia została Agata Kornhauser-Duda, pierwsza dama RP. W ocenie Kapituły angażuje się w działania związane ze zdrowiem, w sprawy pacjentów, osób niepełnosprawnych, dzieci i osób starszych. Jest inicjatorką wielu akcji prozdrowotnych, wolontariuszką, propagatorką profilaktyki i polityki senioralnej. Wspiera budowę kliniki dla dorosłych osób w śpiączce czy ośrodków hospicyjnych dla dzieci.

 

Konkurs organizuje od 20 lat Wydawnictwo Termedia oraz redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top