Działkowiec z Białegostoku wyhodował słoneczniki giganty – FILM

Działkowiec z Białegostoku wyhodował słoneczniki giganty – FILM

Wielkie słoneczniki wyrosły na działce pana Krzysztofa Gmurczyka w ROD „Relaks” w Białymstoku. Najwyższy liczy już 480 centymetrów wysokości

Najwyższy słonecznik w Polsce mierzył 489 centymetrów, a najwyższy słonecznik odnotowany w „Księdze rekordów Guinnessa” miał aż 970 centymetrów wysokości.

Jak mówi dumny działkowiec z Białegostoku, słoneczniki-giganty na jego działce wrosły z nasion zakupionych w sklepie. Zostały wysiane w czerwcu. Według oznaczenia miały wyrosnąć do 80 cm. Pan Krzysztof podkreśla, że nie były pielęgnowane w żaden specjalny sposób, tylko podlewane wodą. W sumie miało ich być 20, ale zostało 5. Resztę zjadły ślimaki.

– Miały to być słoneczniki ozdobne na wysokość 80 cm, a wyrosły prawie 5 metrów – śmieje się Krzysztof Gmurczyk. – Niczym niedokarmiane, same z siebie wyrosły, wodą podlewane – podkreśla działkowiec.

Jak na razie najwyższy ze słoneczników na działce pana Krzysztofa ma 4,80 cm, a pozostałe dalej rosną.

Do Biura Rekordów w Polsce wpływa coraz więcej zgłoszeń z całej Polski, dotyczących największych roślin wyhodowanych w naturalnych warunkach, w prywatnych ogrodach Polaków. Słoneczniki pana Krzysztofa z Białegostoku nadal rosną, więc również mają szansę trafić do Księgi Rekordów Polski, czego oczywiście życzymy! A tymczasem te zachwycające niesamowitymi kolorami rośliny cieszą oczy rodziny pana Krzysztofa i działkowców z ROD Relaks w Białymstoku.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top