Dzień Działkowca w białostockim ROD Relaks – FILM

Dzień Działkowca w białostockim ROD Relaks – FILM

W pierwszy weekend września działkowcy z ROD Relaks w Białymstoku obchodzili swoje święto. Dzień ten został połączony z Dniem Dziecka 

Białostocki Ogród Relaks jest jednym z większych ogrodów w mieście. Liczy 480 działek, i około 900 działkowców.

W sobotę (2.09) pogoda dopisała, a działkowcy licznie przybyli całymi rodzinami na festyn by wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. W części oficjalnej wyróżnionym działkowcom wręczone zostały dyplomy, m. in. za aktywną działalność na rzecz Ogrodu.

Obchodzimy dziś Święto Działkowca połączone z Dniem Dziecka. Od trzech lat to już taka nasza tradycja, ponieważ [1 czerwca – red.] w mieście jest wiele imprez w różnych miejscach, a my organizujemy to wydarzenie w połączeniu z Dniem Działkowca, dlatego, że rodzice przychodzą na to święto z dziećmi. Mam nadzieję, że ta tradycja nie zaginie i będzie dalej kontynuowana. Są tu animatorzy, którzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci – mówi Krystyna Zajkowska Prezes Zarządu ROD Relaks w Białymstoku.

Wśród atrakcji dla dzieci były m.in. dmuchane zjeżdżalnie, pokaz baniek mydlanych, zawody oraz loteria fantowa dla wszystkich uczestników festynu. Dzielnicowi z IV Komisariatu Policji w Białymstoku przeprowadzili pogadankę m.in. na temat oszustw, których ofiarami padają nie tylko seniorzy, ale i młodzi ludzie. Był też specjalny poczęstunek, a oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił zespół Rajder.

Bardzo fajnie, że możemy się tutaj spotkać, zapoznać się z innymi ludźmi, poznać nowe sąsiedztwo, i dzieci się bawią – mówi pani Ela.

Jestem na takim święcie pierwszy raz, bo mam dopiero pierwszy rok tutaj działkę – mówi pani Agata. Uważam, że jest fajnie, że takie spotkania powinny być częściej organizowane, bo ludzie wtedy się poznają, relaksują się tak inaczej. Dzieci mają inne fajne atrakcje – dodaje nasza rozmówczyni.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top