Dzień wolontariusza w Białymstoku

Dzień wolontariusza w Białymstoku

230 wolontariuszy działających w 29 białostockich stowarzyszeniach i fundacjach zostało docenionych za działalność na rzecz innych

Z okazji Światowego Dnia Wolontariusza (7 grudnia) w Białymstoku odbyła się Gala Wolontariatu, podczas której społecznicy zaangażowani w organizacjach pozarządowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Podczas Gali Wolontariatu 2023 odbyła się debata pod hasłem „Wolontariat w moim życiu”. Wolontariusze podzielili się refleksjami, co skłania ich do podjęcia i prowadzenia skutecznej aktywności społecznej. Odpowiedzi zapisane na specjalnej tablicy będą pamiątką spotkania inspirującą mieszkańców Białegostoku do rozpoczęcia działalności. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali też mini-recitalu przygotowanego przez wolontariuszkę Julię Borowik.

– To ważne, że tworzymy wspólnotę białostoczan, którzy dbają o najbardziej potrzebujących mieszkańców, niosą wzajemną pomoc i wsparcie. Wolontariat to ciężka i bezinteresowna praca, którą warto doceniać. Dziękuję wszystkim, którzy działają na rzecz innych – powiedział podczas spotkania zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Wydarzenie, które odbyło się na Stadionie Miejskim w Białymstoku, zostało zorganizowane przez prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego, Federację Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok oraz Fundację „Okno na Wschód”.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top