EKO Centrum Giełda na Andersa w Białymstoku zaprasza na cykl wydarzeń plenerowych

EKO Centrum Giełda na Andersa w Białymstoku zaprasza na cykl wydarzeń plenerowych

EKO Centrum Giełda na Andersa w Białymstoku stała się miejscem wydarzeń plenerowych, które przyciągają wielu wystawców, i przede wszystkim ogromną liczbę kupujących

W 2023 r. Oodczas Targów Ogrodnictwa, Targów Staroci oraz Festiwalu Lokalnego Jedzenia Giełdę odwiedziło ponad 8 tysięcy mieszkańców Białegostoku i okolic. Podczas czterech edycji Targów Ogrodnictwa w 2023 roku udział wzięło kilkudziesięciu wystawców z całej Polski. To właściciele szkółek drzew i krzewów, hodowcy wrzosów oraz chryzantem. Wśród nich pan Piotr z Gospodarstwa Szkółkarskiego REDES.

Na Giełdzie handlujemy już od kilku lat. Wiosną posiadamy w sprzedaży sadzonki, jesienią wrzosy oraz drzewka, natomiast zimą choinki cięte i w donicach. Braliśmy udział we wszystkich edycjach Targów Ogrodnictwa. Klienci chętnie do nas wracali –mówi pan Piotr.

Szkółka drzew i krzewów ozdobnych Adrian Kopytek z Nowej Wsi Ełckiej to wystawca, który również gościł na Targach.

Targi Ogrodnictwa na Andersa to wydarzenie, w którym wielokrotnie mieliśmy przyjemność brać udział jako wystawca. Obszerne stanowiska pozwalające na ekspozycję towaru, atrakcyjna cena oraz obecność dużej liczby kupujących to powody, dla których z pewnością zdecydujemy się na ponowny udział w Targach Ogrodnictwa w kwietniu – dodaje właściciel szkółki.

W minionym roku Eko Centrum Giełda na Andersa wspólnie z Vice MasterChefem Mariuszem Kisielem zorganizowała trzy edycje Festiwalu Lokalnego Jedzenia, podczas których mieszkańcy Białegostoku i okolic mogliby spróbować kuchni regionalnej.

Myślę, że Podlasianie pokochali street food, a moda na tego typu gastronomię zadomowiła się u nas już na stałe, co potwierdza coraz większa liczba różnego rodzaju food trucków. To odzwierciedla nowe nawyki żywieniowe ludzi. Obecnie wybór jedzenia ulicznego jest ogromny. Każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu, czy jest na diecie wegetariańskiej, wegańskiej czy bezglutenowej. Na Giełdzie mamy dobre, świeże lokalne produkty, dzięki którym jakość street food jest zdecydowanie lepsza. Wraz z właścicielami food trucków na Andersa zapraszamy na najbliższy Festiwal Lokalnego Jedzenia 14 kwietnia – mówi właściciel Master Truck by Mariusz Kisiel.

Podczas Targów Staroci i Rękodzieła Giełda gościła w minionym roku kilkudziesięciu wystawców z antykami, (m.in. meblami, kryształami, płytami ) oraz wystawców z rękodziełem – lokalnych twórców, którzy tworzą wyjątkowe przedmioty “z duszą”(ręcznie zdobioną porcelanę, piękną biżuterię).

Przyjechałam na Giełdę w poszukiwaniu starego fotela do renowacji, wizyta na Targach Staroci to okazja do zdobycia pięknego starego mebla, nietuzinkowej lampy oraz starych płyt albo jeszcze innego ciekawego drobiazgu do wystroju mieszkania. To także okazja, by dać drugie życie przedmiotom, których sami już nie używamy – mówi pani Katarzyna, klientka Giełdy.

Mirosław Nesteruk, właściciel firmy rodzinnej produkującej meble ogrodowe zdecydował się na udział w wydarzeniach plenerowych na Giełdzie.

Dzięki Targom zdobyliśmy nowych klientów, dlatego zdecydowaliśmy się na stałą współpracę z Giełdą. W tym roku również będziemy na Andersa w kwietniu – dodaje pan Mirosław.

W bieżącym roku Zarząd Giełdy w Białymstoku zaplanował organizację Targów z większą intensywnością

Od kwietnia do października dwa razy w miesiącu będą odbywały się Targi Ogrodnictwa oraz Staroci i Rękodzieła. Miłośnicy aut mogą się spotkać podczas Targów Motoryzacyjnych już w kwietniu oraz we wrześniu na Auto Giełdzie przy ul. Andersa 40. Wydarzenia plenerowe na Giełdzie to również okazja do rodzinnego spędzenia czasu w strefie Food Truck oraz podczas zorganizowanych atrakcji dla najmłodszych.

Kalendarz Targów dostępny na www.podlaskiecentrum.pl

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top