Ełk. Nowy wiadukt i tunel drogowy przy trasie Rail Baltica oddany do użytku

Ełk. Nowy wiadukt i tunel drogowy przy trasie Rail Baltica oddany do użytku

Nowy wiadukt oraz tunel drogowy przy ul. Suwalskiej w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) został w piątek oddany do użytku w ramach prac na linii kolejowej Białystok – Suwałki, do granicy z Litwą – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Ulica Suwalska to jedno z najważniejszych skrzyżowań dróg z torami w Ełku. Nowy wiadukt kolejowy i znajdujący się pod nim tunel drogowy oraz zmodernizowane skrzyżowanie umożliwiają bezpieczną komunikację z centrum miasta do osiedla Zatorze.

„Zostało otwarte ważne skrzyżowanie ulic z torami z wiaduktem kolejowym na trasie Rail Baltica. Łącznie przebudowaliśmy 234 metry drogi w jednym z najważniejszych punktów w mieście. Prace na miejscu są kontynuowane, Wykonawca buduje jeszcze chodnik i ciąg pieszo-rowerowy – poinformował Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Dodał, że dawny wiadukt kolejowy nad ul. Suwalską zastąpiła nowoczesna żelbetowa konstrukcja. Nowy obiekt ma 21,5 m długości i przebiega po nim 6 torów.

„Takie rozwiązanie na lata zapewni sprawne podróże oraz bezpieczny przejazd ciężkich składów towarowych” – zapewnił Łotowski.

Wiadukt nad ul. Suwalską to drugie z dwupoziomowych skrzyżowań w mieście, które PKP PLK oddało do użytku w maju tego roku. Trwa też budowa dwóch kolejnych obiektów.

Prowadzone inwestycje o wartości 613 mln zł realizowane są w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E 75 na odcinku Białystok – Suwałki – Trakiszki (granica państwa), etap I odcinek Białystok – Ełk”. Prace mają zakończyć się we wrześniu 2024 roku.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top