Energia i talent sokólskiej młodzieży zajęły Operę! Musical „Ghost” i Studio Poezja na scenie OiFP

Energia i talent sokólskiej młodzieży zajęły Operę! Musical „Ghost” i Studio Poezja na scenie OiFP

Szturm młodości, energi i talentu na Operę!

Nowa energia, świeżość i niepospolite kreacje artystyczne zapanowały w Operze i Filharmonii Podlaskiej dzięki premierze musicalu Ghost. Sokólska młodzież nie tylko świetnie poradziła sobie z tańcem, śpiewem i aktorstwem, ale po prostu szturmem zajęła dość skostniałą placówkę kultury w województwie podlaskim, jaką ostatnio jest Opera.

Na uwagę zasługuje też wspaniała scenografia, i choreografia powstała dzięki pomocy Gabriela Piotrowskiego, który zyskał sławę dzięki programowi You Can Dance.

Spektakl powstał dzięki zapałowi i energii sokólskiego organisty Krzysztofa Zalewskiego. Dołączyli  pochodzący z Moniek Rafał Supiński, starosta Piotr Rećko i lokalni biznesmeni, którzy stali się mecenasami talentów sokólskiej młodzieży.

– To niezwykłe widowisko opowiadające o pewnej miłości, której nie zatrzyma nawet śmierć – tak o spektaklu mówił jego reżyser Rafał Supiński. Musical powstał na podstawie kultowego filmu „Uwierz w ducha” z niezapomnianymi Patrickiem Swayze, Demi Moore oraz Whoopi Goldberg.

W czwartkowy wieczór (24.08) na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej historię Sama i Molly zaprezentowali młodzi artyści z Zespołu Powiatowego „Studio Poezja” w Sokółce.
W musicalu niczym z Broadwayu świetnie śpiewają nie tylko Karolina Zalewska i  Konrad Rećko. Publiczność oczarowała nie tylko znakomita Małgorzata Piasecka ale także inni młodzi wykonawcy drugiego planu.

Jedyna szkoda, że w rozmowach kuluarowych większość wspaniałych wykonawców nie zamierza kontynuować kariery artystycznej. To przyszli prawnicy, lekarze i przedsiębiorcy.

Na widowni zasiedli również senator Mariusz Gromko, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski oraz starosta sokólski Piotr Rećko. Gościem wydarzenia był także Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin.

Aktorzy z sokólskiego zespołu Studio Poezja zaprezentują przedstawienie kilka razy: w sobotę 26 sierpnia o godz.: 15 i 19. oraz w niedzielę 27 sierpnia również o godz. 15 i 19.

Musical będzie wystawiony w Operze i Filharmonii Podlaskiej:

25 sierpnia o 19.00
26 sierpnia o 15.00 i 19.00
27 sierpnia o 15.00 i 19.00

Bilety są do nabycia w kasie OiFP. Zarezerwujecie je też, dzwoniąc:

– pod nr tel. 853067504 (odbiór w kasie w ciągu 5 dni)
– pod nr tel. 853067506 (opłata przelewem, odbiór w kasie bezpośrednio przed występem).

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top